X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Голодомор 1921 – 1923 років

Завантажити презентацію

Голодомор 1921 – 1923 років

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “ Голодомор 1921 – 1923 років “

Слайд 2

ПЛАН: Причини першого Голодомору в Україні 1921-1923 р.р.; Події, які спіткали український народ; Наслідки Голодомору в Україні; Висновок.

Слайд 3

Голодомор – геноцид української нації

Слайд 4

Причини голодомору: Політика продрозкладки вбачала: вилучення зерна та продуктів харчування в селян продзагонами… Не сприйняття радянської влади та політики в Україні… Відсутність допомоги з боку держави… Неврожай, посуха; Скорочення посівних площ; Недолуга аграрна політика уряду… Незацікавленість селян в своїй праці.

Слайд 5

Володимир Ілліч Ленін (1870 - 1924) - політичний діяч, революціонер, засновник Більшовицької партії,. Саме Ленін заснував політику Голодомору: · Плавномірно проводима політику московських загарб-ників щодо українського народу, що мала на меті: 1. без-карний економічний грабунок, 2. підрив генофонду ук-раїнської нації, 3. придушення національно - визвольного руху; · Нещадний економічний взиск та грабунок українського народу московськими окупантами з метою забеспечення радянської влади ресурсами до існування; · Планове вилучення московськими військами продукції у населення незважаючи навіть на посуху і велику шкоду нанесену сільському господарству за період затяжної вій-ни; · Нищеня великих та малих землевласників - господарів і вперше запроваджене рабство в Україні у формі колгосп-ного ладу; “Діяч-мучитель” українського народу.

Слайд 6

Голодне лихо спричинило значний спад сільського гос-подарства. В Миколаївській, Запорізькій, повітах Одесь-кої, Катеринославської і До-нецької губерній засівна площа зменшилася до 25% нормального засіву. Порівняно з 1920 р., на За-поріжжі недосів ярини був у 3 рази, а озимини - у 2 рази більший. На Донеччині було засіяно всього 70% площі ми-нулого року. Загальне число худоби в голодних губерніях зменшилося майже на поло-вину. За браком коней більша частина селян не мала змоги обробити своє поле. За таких умов, наприклад, кукурудза не могла бути вповні засіяна. Селяни також внаслідок три-валого голоду підупали в си-лах і не могли обробляти по-ля як належить. Наслідки Голокосту - Голодомору в Україні:

Слайд 7

Висновок: Голодомор приніс такі наслідки: - Людські втрати: тільки в 1921 р. в Україні померли від голоду сотні тисяч селян;   - Придушення повстанського руху на півдні Україні. В умовах го-лоду повстанський рух позбавився підтримки селянства і пішов на спад; для більшовицького режиму голод став фактором, який заспокоював селян ефективніше, ніж каральні експедиції більшовицьких військ;   - За рахунок українського селянства більшовики вирішили проб-лему поставок продовольства в промислові центри і змогли втримати владу в умовах кризи.   Таким чином, в 1921-1923 р.р. в Україну вперше був ви-користаний терор голодом, як форма здійснення дер-жавної політики.

Слайд 8

Кінець

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України