X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Євген Коновалець"

Завантажити презентацію

"Євген Коновалець"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

{

Слайд 2

Євген Михайлович Коновалець народився 14 червня 1891 р. в учительській родині в селі Зашків, Жовківський р-н, Львівська область.

Слайд 3

•У 1901-1909 рр. навчався в Академічній гімназії у Львові. •З 1909 р. вивчав право на юридичному факультеті Львівського університету.

Слайд 4

Початок громадської діяльності З студентських років вів активну громадсько-політичну діяльність. У 1910 р. Коновалець брав участь у боротьбі студентства за український університет у Львові, під час якої від рук польського шовініста загинув А.Коцко. У 1912 р. став секретарем львівської філії «Просвіти», тісно співпрацював з друкованим органом організації — місячником «Письмо з Просвіти», був членом «Академічної громади». Із 1913 р. як один з лідерів українського студентського руху був обраний до складу головної управи Українського Студентського Союзу, де належав до національно-демократичної секції. Незабаром став членом Української Національно-Демократичної Партії.

Слайд 5

Війна і полон На початку Першої світової війни 2 серпня 1914 р. Коновалець був мобілізований до австрійської армії (19 полк Крайової оборони Львова). В червні 1915 р. під час боїв на Маківці Коновалець потрапив у російський полон. У 1915 — початку 1916 рр. перебував у таборі для військовополонених у Чорному Яру, а з кінця 1916 — у таборі в Царицині.

Слайд 6

Розбудова української армії Приблизно в кінці липня 1917 р. Є. Коновалець приїжджає до Києва. У жовтні-листопаді 1917 рр. Коновалець спільно з Р.Дашкевичем та іншими членами Галицько-Буковинського Комітету сформував Галицько-Буковинський Курінь Січових Стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин армії УНР. В січні 1918 р. Коновальця після проведення було обрано командиром Куреня Січових Стрільців. В період діяльності УЦР Січові Стрільці на чолі з Коновальцем фактично виконували функції національної гвардії, забезпечуючи роботу уряду в найскладніші часи української державності. 1-2 березня 1918 стрілецькі частини під командуванням Коновальця спільно з Запорізьким Корпусом та Гайдамацьким Кошем Слобідської України визволили від більшовиків Київ.