X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Дисидентський рух"

Завантажити презентацію

"Дисидентський рух"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дисидентський рух Романів Ірена, Яців Вікторія

Слайд 2

Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая! Т. Шевченко

Слайд 3

Дисидент –у Західній Європі особа, релігійні погляди якої не збігаються з догматами офіційної церкви. В переносному значенні - інакомислячий. У середні віки дисидентами проголошували всіх «відступників» від католицизму, яких панівна церква вважала за єретиків і жорстоко переслідувала.

Слайд 4

Мета: Виступ проти деформованої системи, доведення безплідності апаратних методів реформування економіки, вимоги реалізації права українського народу на самовизначення, боротьба за національні інтереси українського народу. Форми протесту: відмова ряду представників дисидентського руху від радянського громадянства, подання прохань про виїзд за кордон, влаштовували акції мовчання, невиходу на роботу, вдавалися до голодування, передавали на волю документи та повідомлення про табірне життя й існуючі там порядки. Причини появи : панування партійно-радянської бюрократії; утиски національного культурно-духовного життя; цілеспрямована русифікація корінного населення; ігнорування комуністичним режимом прав і свобод людини

Слайд 5

Першими організаціями інакодумців України стали: Українська робітничо-селянська спілка (УРСС), створена у Львові Об'єднана партія визволення України Український національний фронт (УНФ) Створена З.Красівським та М.Дяком Український національний комітет (УНК) Демократичний союз соціалістів Партія боротьби за реалізацію ленінських ідей Реалістичний робітничий гурток демократів — створений на Донбасі .

Слайд 6

Перші прояви цього руху мали місце наприкінці 1950-х та на початку 60-х років, коли на Західній Україні було організовано кілька невеликих таємних груп. Виділялася серед них так звана «Група юристів» на чолі з адвокатом Левком Лук'яненком. Вона закликала до здійснення законного права України на вихід із Радянського Союзу.