X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Призначення й структура мережі Інтернет

Завантажити презентацію

Призначення й структура мережі Інтернет

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

У 1967 році для створення мережі передачі даних було вирішено використовувати розкидані по всій країні комп'ютери ARPA (Advanced Research Project Agency - агентство передових дослідницьких проектів США), з'єднавши їх звичайними телефонними дротами. Роботи по створенню першої глобальної комп'ютерної мережі, що отримала назву ARPANet (англ. Advanced Research Projects Agency Network), велися швидкими темпами. У 1969 році в США була створена комп'ютерна мережа ARPAnet, об'єднуюча комп'ютерні центри міністерства оборони і ряду академічних організацій. Ця мережа була призначена для вузької мети: головним чином для вивчення того, як підтримувати зв'язок у разі ядерного нападу і для допомоги дослідникам в обміні інформацією. Потім мережа ARPANET почала активно рости і розвиватися, її почали використовувати вчені з різних галузей науки. У міру зростання цієї мережі так само створювалися й розвивалися багато інших мереж.

Слайд 2

Натхненні успіхом, творці ARPAnet приступили до розробки програми Internetting Project ("Проект об'єднання мереж"). Успіх цього проекту привів до наступних результатів. По-перше, була створена найбільша в США мережа internet (з малої літери i). По-друге, були випробувані різні варіанти взаємодії цієї мережі з поряд інших мереж США. Це створило передумови для успішної інтеграції багатьох мереж в єдину світову мережу. Таку "мережу мереж" тепер усюди називають Internet (у вітчизняних публікаціях широко застосовується і російськомовне написання - Інтернет). У побуті іноді говорять Інет.

Слайд 3

Фактично днем народження Інтернет, як мережі, що об'єднує глобальні комп'ютерні мережі є 1 січня 1983 року. Ця дата знаменна прийняттям єдиних протоколів обміну даними - TCP / IP (Transfer Control Protocol / Internet Protocol). Протокол в даному випадку - це, образно кажучи, «мова», використовуваний комп'ютерами для обміну даними при роботі в мережі. Щоб різні комп'ютери мережі могли взаємодіяти, вони повинні «розмовляти» на одному «мовою», тобто використовувати один і той же протокол. Видатне значення цих протоколів полягало в тому, що з їх допомогою різнорідні мережі отримали можливість здійснювати обмін даними один з одним. Інтернет (від англ. Internet) - глобальна комп'ютерна мережа, побудована на використанні протоколів TCP / IP.

Слайд 4

Передача інформації в Інтернеті має дві головні особливості: Пакетна передача. У вихідному вузлі мережі повідомлення розділяється на частини-пакети. Кожен пакет забезпечується службовим заголовком, який містить адресу відправника, адресу одержувача, номер пакета, контрольну суму та іншу службову інформацію. У кінцевому пункті з отриманих пакетів повідомлення відновлюється. Пакетна передача дозволяє передавати по каналу зв'язку одночасно повідомлення різних користувачів: ніхто не простоює в черзі. Якщо на лінії виникають перешкоди, заново доводиться передавати лише пошкоджені пакети, а не все повідомлення цілком. Комутація пакетів. Інформаційні пакети в кожному вузлі передаються наступному доступному вузлу по маршруту слідування. Проходженням пакета по мережі управляє службова частина пакета - заголовок.