X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Джерела й параметри растрових зображень. Поняття про роздільну здатність і її зв’язок з якістю растрових зображень

Завантажити презентацію

Джерела й параметри растрових зображень. Поняття про роздільну здатність і її зв’язок з якістю растрових зображень

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Навіть у найпрекрасніших своїх мріях людина не може уявити нічого прекраснішого природи. Альфонс де Ламартін

Слайд 3

Слайд 4

Тема: Джерела й параметри растрових зображень. Поняття про роздільну здатність і її зв’язок з якістю растрових зображень

Слайд 5

Цілі уроку

Слайд 6

Віртуальний магазин

Слайд 7

Як отримати растрове зображення? Цифрове фото та відео. Сканування малюнка. Растрові графічні редактори (Paint, Photoshop). Зняття копії з екрану. Використання готових графічних бібліотек, які розповсюджуються на компакт-дисках або через Internet.

Слайд 8

Растрова графіка Растрове зображення складається з точок – пікселів, певним чином розміщених на координатній площині. Зображення описується координатами та кольором всіх точок, з яких, як з мозаїки, складається єдиний об'єкт.

Слайд 9

Зображення формується поступово, тому, розподільна здатність зображення - лінійна величина. Растр - це порядок розташування точок. На малюнку зображений растр.

Слайд 10

Якість растрового малюнка залежить від його розподільної здатності, яка вимірюється в точках на дюйм зображення. Позначається dpi (dots per inch). 1 дюйм = 2,54 см Для екранного перегляду файлу достатньо 72 dpi, для друку не менше 300 dpi.

Слайд 11

Розподільна здатність зображення Найважливіша характеристика растрового зображення. Визначається кількістю точок по горизонталі і вертикалі. Чим менше розмір точок, тим більше роздільна здатність. Величина роздільної здатності виражається в dpi (точок на дюйм). Дозвіл визначає, наскільки дрібними будуть пікселі нашого зображення.

Слайд 12

Глибина кольору

Слайд 13

Глибина кольору та кількість кольорів у палітрі Глибина кольору, I (біт) Кількість кольорів у палітрі, N 4 24= 16 8 28= 256 16 216= 65 536 24 224= 16 777 216

Слайд 14

при розробці електронних (мультимедійних) та поліграфічних видань Застосування растрової графіки

Слайд 15

Растрові графічні редактори – це Найкращий засіб обробки цифрових та відсканованих зображень. Вони дозволяють: підвищувати якість шляхом зміни кольорової палітри зображення. підвищувати яскравість, видаляти дрібні дефекти зображення, перетворювати чорно-біле зображення в кольорове. використовувати для перетворення різні ефекти.

Слайд 16

Формати растрових графічних файлів Універсальним форматом растрових графічних файлів є BMP. Для розміщення зображень на WEB - сторінках використовуються формати, в яких використовується стиснення. Формат GIF, в якому використовується метод стиснення. Файли в форматі GIF можуть містити не одну, а кілька растрових картинок. Недолік - обмежена палітра (до 256 кольорів). Використовується для графічного оформлення WEB-сторінок. Формат PNG використовує метод стиснення без втрати даних, дозволяє використовувати в палітрі до 16 млн. квітів. Для стиснення цифрових і відсканованих фотографій використовується формат JPEG. Застосування цього формату дозволяє стискати файли в десятки разів, що може привести до необоротної втрати інформації. Формат TIF - використовується в поліграфії. Формат JPG - для цифрової фотографії. Формат PSD - формат ADOBE PHOTOSHOP.

Слайд 17

Графічні режими монітору Якість зображення на екрані монітору залежить від величини розподільної здатності та глибини кольору. Розподільна здатність визначається як добуток кількості рядків зображення на кількість точок в рядку. Двійковий код кольору усіх точок зберігається в відеопам'яті комп'ютеру, яка знаходиться на відеокарті.

Слайд 18

Практичні завдання Завдання 1. Формування растрового зображення. Створити папку Растрова графіка (Робочий стіл \ Мої документи \ Растрова графіка); Зберегти в папці Растрова графіка графічний файл Растр.jpg із папки Робочий стіл \ Мої документи \ Графіка. Скопіювати файл Растр.jpg і вставити в папку під ім'ям - Растр1.jpg;   Завдання 2. Формати растрових файлів Відкрити файл Растр.jpg за допомогою графічного редактора Paint Зберегти файл у форматі JPEG. Аналогічно зберегти даний файл як: а) 24 - розрядний (*. Bmp), ім'я файлу-bmp, б) 256-кольоровий малюнок (*. Bmp), назва файлу - 256bmp(При збереженні файлу як 256-кольоровий малюнок слід підтвердити виконання збереження в діалоговому вікні)  Завдання 3. Формати растрових файлів Відкрити файл Растр1.jpg за допомогою графічного редактора Paint Послідовно зберегти файл у форматах PNG, TIFF, GIF Закрити додаток   Завдання 4. Порівняння форматів растрових файлів Відкрити папку Растр (Робочий стіл \ Мої документи \ Растр); Переглянути файли за допомогою програми перегляду зображень і факсів.  

Слайд 19

Питання для роздумів Який формат "втратив" якість зображення? Назвіть формати файлів, які при стисканні зберегли якісне зображення. Формат якого файлу ви вибрали б для вставки зображення на сторінку свого сайту? Обґрунтуйте свою відповідь.

Слайд 20

Ранжуйте файли в порядку зменшення їх обсягу

Слайд 21

Переваги РГ: Можливість отримання зображення дуже високої якості. Фотореалістичність. Недоліки РГ: Великий обсяг файлу РГ, відповідно, великий час його обробки. Будь-які трансформації малюнка (поворот, нахил, масштабування і т.д.) супроводжуються спотвореннями, втратою якості. При сильному збільшенні растрового зображення спостерігається ефект пікселізації.

Слайд 22

Домашнє завдання Тип графічного файлу Назва програми Можливості по роботі з графічними файлами

Слайд 23

Слайд 24

Рефлексія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика