X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Каучуки. Гума"

Завантажити презентацію

"Каучуки. Гума"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Каучуки. Гума Виконала учениця 11-Б класу Гуленко Катерина

Слайд 2

Каучук Каучук — еластичний матеріал, який отримують при коагуляції латексу каучуконосних рослин, головним чином бразильської гевеї, що росте в тропічних країнах. Основний компонент — поліізопрен — вуглеводневе полімерне хімічне з'єднання, що має загальну формулу (C5H8)n.

Слайд 3

Історія виникнення натурального каучуку Індіанці робили м'ячі з білого соку рослини Гевея, що росте на берегах річки Амазонки, цей сік темнів і тверднув на повітрі. У Південній Америці дерево, що дає каучук, було названо гевеєю, молочно-білий швидко густіючий на повітрі сік, що випливає з надрізів кори, отримав назву «латекс». Індіанці робили з каучуку непромокаючі тканини, взуття, судна для води, яскраво розфарбовані кульки - дитячі іграшки. Індіанці просочували свій одяг соком каучуконосних дерев, що робили її водонепроникною.

Слайд 4

Історія виникнення натурального каучуку У Франції винайшли зручні підтяжки і підв'язки з сплетених з бавовною гумових ниток. У 1823 р. шотландець Ч.Макінтош придумав прокладати тонкий шар гуми між двома шматками тканини, непромокальні плащі з цієї тканини, які стали називати в честь їх творця «макінтош», набули широкого поширення. Американець Чарлз Нельсон Гуд'їр у 1839 виявив, що додаючи в каучук трохи сірки і нагріваючи, можна поліпшити його міцність, твердість, еластичність і тепло-і морозостійкість. Зараз саме новий матеріал, винайдений Гуд'їром прийнято називати гумою, а відкритий ним процес - вулканізацією каучуку.

Слайд 5

Вулканізація каучуку Сирий каучук має низьку міцність і дуже липкий, особливо при нагріванні, а на морозі стає твердим і ламким. Тому для виготовлення різних виробів у сирому вигляді каучук непридатний. Свої цінні властивості каучук набуває при вулканізації, тобто при нагріванні з сіркою.  Вулканізований каучук називають  гумою. При процесі вулканізації з каучуку, сірки і наповнювача (переважно сажі) виготовляють суміш, якою наповнюють відповідні форми і під тиском нагрівають. При 130–160°С каучук взаємодіє з сіркою і його молекули зв'язуються між собою атомами сірки. Частково вони зв'язуються між собою і безпосередньо. Зв'язок між ними здійснюється за рахунок вільних валентностей, які виникають при розриві подвійних зв'язків.

Слайд 6

Видобуток природного каучуку Щоб видобути каучук із каучуконосних