X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
памятки природі вінницької орбласті

Завантажити презентацію

памятки природі вінницької орбласті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Її поява пов’язана з добою пізнього докембрію, що являє собою один з найцікавіших відрізків геологічної історії Землі. На цей період припадають такі події, як утворення докембрійських платформ і початок формування на них осадкових порід, поява багатоклітинних організмів і рослин, виникнення специфічних рудних асоціацій і промислових покладів багатьох корисних копалин. Довжина відслонення Грушкінської свити –13.3 км. Грушкінська свита (геологічна пам’ятка, с. Грушка Могилів-Подільського району)

Слайд 2

Урочище «Гайдамацький Яр» – це геологічна природна пам’ятка загальнодержавного значення, розташована між селами Буші та Гомулівка, в Ямпільському та Могилів-Подільських районах Вінницької області. З 1975 р. «Гайдамацький Яр» має статус геологічного заповідника, площа якого – 96 га. За переказами, в XVIII ст. ц місце  було базою гайдамаків, під орудою уманського сотника І. Гонти. Звідси ж вони робили свої відважні набіги на польських шляхтичів і турків. Гайдамацький Яр

Слайд 3

Урочище Гайдамацький Яр Гайдамацька печера.Прохід

Слайд 4

р.Бушинка По дорозі до Гайдамацького Яру

Слайд 5

Урочище «Терещуків яр» (Чечельницький район) Ботанічна пам’ятка – урочище «Терещуків яр» лежить на правому березі р.Савранки. Його площа –3.8 га. Це ділянка лучно-степової рослинності, де зростають види, занесені до «Червоної книги України» – сон великий, ковила волосиста. Найбільш цінним є відкасник татарниковий – релікт третинного періоду (65 млн. років тому), коли на українських землях панував субтропічний середземноморський клімат.

Слайд 6

Урочище «Княгиня» (Піщанський район)

Слайд 7

Краєзнавча перлина Піщанської землі – «Княгиня» з мальовничими краєвидами, численними насадженнями рідкісної австралійської сосни та джерелами мінеральних вод (у т. ч. типу «Нафтуся»). Тут у ХІХ столітті був розташований палац Єлизавети Петрівни Трубецької-Вінклер (уроженки роду Долгорукових). Лісове урочище з мальовничими краєвидами утвореними різноманітними хвойними насадженнями площею 53 га. розташоване на кам’янистих схилах річки Кам’янки з куртинами рідкісної австрійської сосни та з чисельними джерелами звичайної та сірководневої води. Природа урочища мальовнича, поверхня має висоту325 мнад рівнем моря, складається із стародавніх масивів гранітів, гнейсів, які в багатьох місцях виходять на поверхню у вигляді скелястих уступів. Схили вкриті різноманітною трав’янистою рослинністю, ростуть тут рослини, занесені до червоної книги України, особливо багато пролісків та підсніжників. Багате урочище на тваринний світ серед, яких є тварини також занесені до червоної книги, серед великих ссавців переважать козулі, дикі кабани. Територія багата на вапняки ,пісковини, піски, глини, та досить велике лікувальне значення мають відкриті джерела мінеральних вод (сірководень).

Слайд 8

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія