X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сила тяжіння. Вага й невагомість

Завантажити презентацію

Сила тяжіння. Вага й невагомість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Падіння тіл за відсутності опору повітря називають вільним падінням. При вільному падінні всі тіла падають однаково. Виміри показали, що при вільному падінні швидкість тіла щосекунди збільшується на 9,8м/с. Галілей підтвердив, що в ідеальній ситуації— всі тіла падали б однаково.

Слайд 3

Сили взаємодії між каменем і Землею — це сили всесвітнього тяжіння. Ньютон дійшов висновку, що сила притягання двох тіл пропорційна массам цих тіл й обернено пропорційна квадрату відстані між ними. Сила тяжіння визначається як сила, з якою тіло притягується до Землі в даному місці. Ознакою дії сили завжди є зміна швидкості руху тіла.

Слайд 4

Слайд 5

Силу, з якою тіло внаслідок притягання його Землею тисне на опору або розтягує підвіс, називають вагою тіла.

Слайд 6

Сила тяжіння визначається як сила, з якою тіло притягується до Землі. Вага — як сила, з якою тіло під дією сили тяжіння діє на опору або розтягує підвіс. Ці сили діють на різні тіла: сила тяжіння — на саме тіло, а вага — на підставку або підвіс. Якщо тіло нерухоме або рухається рівномірно, то сила тяжіння й вага рівні за модулем.

Слайд 7

Слайд 8

Стан, за якого вага тіла дорівнює нулю, називають невагомістю. У тривалому стані невагомості перебувають космонавти в космічному кораблі, коли його двигуни вимкнені. При цьому космонавти разом з космічним кораблем рухаються під дією тільки сил тяжіння (з боку Землі, Місяця або яких-небудь інших космічних тіл).

Слайд 9

Питання 1. Чому камінь, кинутий у горизонтальному напрямку, не летить прямолінійно? 2. Що свідчить про існування сили тяжіння? 3. Від чого залежить сила тяжіння? 4. За якої умови тіло перебуває в стані невагомості? 5. Де можна спостерігати невагомість?