X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фотометрія. Світловий потік. Сила світла. Освітленість.

Завантажити презентацію

Фотометрія. Світловий потік. Сила світла. Освітленість.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фотометрія. Світловий потік. Сила світла. Освітленість. Чому взимку Сонце світить, але не гріє? Підготувала вчитель фізики Ляхоцька Оксана Євгенівна

Слайд 2

Фотометрія Фотометрія – розділ оптики, у якому розглядаються енергетичні характеристики світла в процесах його випромінювання, поширення та взаємодії з середовищем.

Слайд 3

Дії світла Теплова. Електрична. Хімічна. Механічна.

Слайд 4

Світловий потік Світловий потік – це та частина світлової енергії, що викликає зорове відчуття. Світловий потік дорівнює енергії, яку випромінює джерело світла і яка поширюється в усі частини простору за одиницю часу.

Слайд 5

Формула Ф - світловий потік W – світлова енергія t - час Одиниця вимірювання – 1 люмен: [ Ф] = 1 лм

Слайд 6

Лампи розжарювання Потужність лампи Р, Вт Повний світловий потік Ф, лм Потужність лампи Р, Вт Повний світловий потік Ф, лм 15 127 100 1275 40 377 500 8725 60 645 1000 19000

Слайд 7

Сила світла Сила світла- це фізична величина, що характеризує світіння джерела світла в певному напрямку.

Слайд 8

Формула І – сила світла Ф – світловий потік w – тілесний кут π = 3,14 Одиниця вимірювання – 1 кандела: [І] = 1 кд

Слайд 9

Як визначається сила світла? Визначити силу світла точкового джерела, розміщеного в центрі сфери радіусом 85 см, яке випускає на поверхню цієї сфери площею 1,5 м² світловий потік 360 лм. І - ? Відповідь: сила світла точкового джерела 173 кд r = 85 см = 0,85 м S = 1,5 м² Ф = 360 лм І = Ф/w w = S/r² I = Фr²/S І = 360 * 0,85²/1,5= =173 (кд)

Слайд 10

Освітленість Освітленість – це світловий потік, що потрапляє на одиницю поверхні від джерела світла та спричиняє її нагрівання.

Слайд 11

Формула Е – освітленість Ф - світловий потік S – площа поверхні Одиниця вимірювання – 1 люкс: [Е] = 1 лк

Слайд 12

Від чого залежить освітленість 1. Від відстані між джерелом світла та освітлюваним предметом. 2. Від кута падіння світла. 3. Від сили світла.

Слайд 13

Запитання Чому взимку Сонце світить, але не гріє? Чому вдень важко роздивитись знадвору внутрішній простір неосвітленої кімнати крізь вікно, не наближаючи обличчя впритул до скла? Чому зменшується освітленість під час туману?

Слайд 14

Задачі Визначити силу світла точкового джерела, розміщеного в центрі сфери радіусом 85 см, яке випускає на поверхню цієї сфери площею 1,5 м² світловий потік 360 лм. Сила світла вуличного ліхтаря 500 кд. На якій висоті розташований ліхтар, якщо освітленість тротуару під ним 20 лк?

Слайд 15

Домашній експеримент Провести дослідження та скласти пам’ятку про те, як правильно вибрати освітлення кімнати та свого робочого стола.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика