X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Земне тяжіння. Сила тяжіння. Вага. Невагомість

Завантажити презентацію

Земне тяжіння. Сила тяжіння. Вага. Невагомість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Учитель фізики Бузько В.Л. Спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів №6 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області Кіровоград, 2011 Бузько В.Л.

Слайд 2

А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 3

Взаємне тяжіння існує між космічними тілами - зорями планетами, мж планетами і тілами на їх поверхні та між окремими тілами. Взаємне тяжіння називають всесвітнім. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 4

Класифікація сил Гравітаційні сила тяжіння; сила всесвітнього. Електромагнітні: сила пружності; вага тіла; сила тертя; виштовхувальна сила. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 5

Сили земного тяжіння На тіло масою 1 кг з боку Землі на її поверхні діє сила 9,8 Н. Цю величину позначають літерою g (же) і записують так . А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 6

Сили земного тяжіння mg А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 7

Тяжіння на інших планетах На інших космічних тілах сила тяжіння, що діє на тіло масою 1 кг, не дорівнює 9,8 Н. Наприклад, на поверхні Місяця вона дорівнює 1,6 Н, тому тіла притягуються Місяцем з силою, приблизно у 6 разів меншою, ніж Землею. Число g залежить від маси планети та її радіуса. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 8

Чому g на різних коїмічних тілах різне? Ісаак Ньютон А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 9

G – гравітаційна стала Коефіцієнт G в законі всесвітнього тяжіння чисельно дорівнює силі взаємодії тіл масою 1 кг, які перебувають на відстані 1 м. Його називають гравітаційною сталою. Експериментально гравітаційну сталу визначив Генрі Кавендиш за допомогою крутильних терезів. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 10

Генрі Кавендиш і крутильні терези Кулона А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 11

Історія вивчення Аристотель Птолемей А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 12

А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 13

Гравіметрична розвідка А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 14

А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 15

mg Р N А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 16

mg Р N А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 17

F – сила тяжіння; P – вага; N – сила реакції опори. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 18

Вага – сила, з якою тіло діє на горизонтальну опору або вертикальний підвіс внаслідок існування сили тяжіння. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 19

Гравітаційна стала - чисельно рівна силі взаємодії двох точкових тіл масою 1 кг на відстані 1 м і дорівнює . Гравіметрична розвідка – виявлення корисних копалин за значенням сили тяжіння. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 20

Закон всесвітнього тяжіння – закон, який описує взаємодію всіх тіл у Всесвіті. Земне тяжіння - притягання тіл Землею, як частковий випадок всесвітнього тяжіння А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 21

Крутильні терези — терези, сконструйовані Кулоном. Використавши їх Кавендш визначив гравітаційну сталу. У терезах кут закручування нитки залежнить від сили, що діє на тягарець, прикріплений до неї. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 22

Невагомість – стан, в якому перебуває тіло, на яке діє лише сила тяжіння. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 23

Орбітальна станція – великий космічний апарат для тривалих наукових досліджень за участю космонавтів або за допомогою автоматичного обладнання, який обертається по навколоземній орбіті. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 24

Перевантаження – збільшення ваги тіла, спричинене зміною його швидкості. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 25

Реакція опори – сила, з якою опора або підвіс діють на тіло, наприклад внаслідок дії сили тяжіння. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Слайд 26

Сила тяжіння – сила, з якою Земля притягує до себе всі тіла. А Б В Г Д Е Є Ж З К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Бузько В.Л.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика