X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Читання байки Глібова

Завантажити презентацію

Читання байки Глібова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЛЕОНІД ГЛІБОВ 1827—1893

Слайд 2

Народився 5 березня 1827р. у селі Веселий Поділ на Полтавщині в родині управителя поміщицьким маєтком. Дитинство минало в селі Горби Кременчуцького повіту, куди переїхав батько разом зі своїм паном.

Слайд 3

Початкову освіту здобув удома: на сьомому році читати навчила мати, писати — пан Родзянко, місцевий священик — арифметики, латинської, грецької мов і Закону Божого. У 1840 р. Леоніда відвезли до Полтавської гімназії. ПОЛТАВСЬКА ГІМНАЗІЯ

Слайд 4

У 1847р. у Полтаві вийшла перша збірка поетичних творів під назвою «Стихотворения Леонида Глебова». Улітку 1848р. до поета потрапили «Кобзар» Тараса Шевченка та «Приказки» Є. Гребінки. Вражений прочитаним, він почав писати українською мовою. Цього ж літа з'являються байки «Вовк і Ют», «Лебідь, Щука і Рак», «Зозуля й Півень», які були надруковані аж у 1853 році. «Лебідь, Щука і Рак»

Слайд 5

У 1849 р. вступив до Ніжинського ліцею вищих наук. Однак нещасливий випадок змусив Глібова перервати навчання: його батько, переїжджаючи через Дніпро, провалився під лід, застудився й раптово помер. Невдовзі померла й мати. Закінчив ліцей Леонід Глібов уже одруженим чоловіком і знаним байкарем у 1855р. Ніжинський ліцей вищих наук.

Слайд 6

З 1858 року в стінах Ченігівської гімназії з'явився Леонід Глібов, який прибув сюди після вчителювання на Поділлі. У гімназії Леонід Іванович до 1863 року викладав географію. Чернігівська чоловіча гімназія

Слайд 7

З 1861 р. почав видавати газету «Черниговский листок»: був і редактором, і автором, і коректором . Свої дописи вміщував під псевдонімом Простодушний.

Слайд 8

Спеціальним указом Валуєва було заборонено «Черниговский листок» у 1863р. Письменник залишився безробітним, за ним було встановлено суворий нагляд поліції, який тривав понад п'ятнадцять літ.

Слайд 9

Седнів. Чернігівщина. Садиба Лизогубів. Альтанка поета Л.Глібова. З 1867 р. стає управителем земської друкарні, продовжує активну творчу працю, готує збірки своїх байок, видає книги-„метелики“, друкує фейлетони, театральні огляди, публіцистичні статті, поезії російською мовою, твори для дітей.

Слайд 10

У 1893 р. стан здоров'я значно погіршилося, поет не виходив з дому, друкарнею керував через сина Олександра, твори продовжував писати під лінійку з лупою. За п'ять днів до смерті поет продиктував близькому приятелеві останню байку "Огонь і Гай", якій судилося стати своєрідним заповітом байкаря. Леонід Глібов помер 10 листопада 1893р. Похований у Чернігові поблизу Троїцького монастиря. Земська управа виділила на похорони 300 карбованців. Це тоді були значні гроші.

Слайд 11

“Вовк та ягня” “Коник-стрибунець”

Слайд 12

Твори Леоніда Глібова

Слайд 13

Твори Леоніда Глібова

Слайд 14

Підготувала : вчитель початкових класів Андреєва Світлана Олександрівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання