X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Згортання крові

Завантажити презентацію

Згортання крові

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Згортання крові

Слайд 2

Заповнити схему. « Склад крові» Кров

Слайд 3

Тромбоцити – без’ядерні кров'яні пластинки, елементи крові, що мають неправильну округлу форму й утворюються в червоному кістковому мозку. Тривалість життя до трьох тижнів.

Слайд 4

Існує декілька форм тромбоцитів: юні, зрілі, старі, дегенеративні. Основним депо є селезінка, звідки вони в разі потреби надходять у кровоносне русло.

Слайд 5

У спокійному стані (в кровотоці) тромбоцити мають дисковидну форму, а при активації набувають сферичну форму і утворюють спеціальні вирости (псевдоподії). З їх допомогою вони можуть з'єднуватися один з одним (агрегувати) і прилипати до пошкодженої судинної стінки (здатність до адгезії).

Слайд 6

Перша – важлива функція – це роль у згортанні крові. Вони легко руйнуються при пошкодженні кровоносних судин або при контакті крові з повітрям.

Слайд 7

Друга функція - ангіотрофічна - живлення ендотелію кровоносних судин, а зовсім недавно встановлено, що тромбоцити відіграють роль в загоєнні і регенерації пошкоджених тканин, звільняючи з себе в поранені тканини фактори росту, які стимулюють ділення і зростання пошкоджених клітин.

Слайд 8

При пошкодженні стінки судини тромбоцити нагромаджуються в місці травми і руйнуються, виділяючи при цьому в плазму особливий фермент.