X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Комбінативна мінливість

Завантажити презентацію

Комбінативна мінливість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комбінативна мінливість

Слайд 2

Комбінативна мінливість пов’язана з отриманням нових поєднань генів у генотипі. У багатоклітинних організмів, які розмножуються статевим шляхом, це досягається в результаті трьох процесів: незалежного розходження хромосом під час мейозу; випадкового поєднання під час запліднення; рекомбінації генів завдяки кросинговеру. Комбінативна мінливість дуже поширена в природі. У мікроорганізмів, які розмножуються нестатевим шляхом, виникли своєрідні механізми, які призводять до появи комбінативної мінливості. Це — кон’югація, трансдукція і трансформація.

Слайд 3

Кон’югація — це безпосередній контакт між двома бактеріальними клітинами з допомогою спеціальних структур (F-пілі — порожнисті трубочки, які розташовані на поверхні клітини бактерії і можуть узаємодіяти з іншою клітиною), під час якого генетичний матеріал з однієї клітини переноситься в іншу через F-пілі. Таким чином бактерії, наприклад, можуть обмінюватися плазмідами, що містять гени стійкості до антибіотиків.

Слайд 4

Схема кон'югації в інфузорій: 1 — мікронуклеус (мі) і макронуклеус (ма); 2 — перше ділення мікронуклеусов, видно 4 хромосоми в кожному; 3 — друге ділення, при якому число хромосом редукується до 2; 4 — по 3 з мікронуклеусов, що утворилися, ущільнюються і гинуть; 5 — третє ділення мікронуклеуса; 6 і 7 — обмін ядрами (♂ — рухливе ядро ♀ — ядро, що залишається в клітці; при їх злитті відновлюється подвійний набір хромосом); 8 — 10 — утворення нового макронуклеуса за рахунок ділення мікронуклеуса. Електронномікроскопічне зображення кон'югації.

Слайд 5

Трансформація — це перенесення ДНК зі зруйнованих бактеріальних клітин у живі бактеріальні клітини. Зазвичай, під час цього процесу, фрагменти ДНК зі зруйнованої бактеріальної клітини потрапляють у навколишне середовище й за певних умов поглинаються живою бактеріальною клітиною, яка ці фрагменти може вбудувати у свій геном.

Слайд 6

Трансдукція — це перенесення бактеріальних генів з однієї клітини в іншу з допомогою бактеріофага. Під час розмноження фага в бактеріальній клітині до його білкових капсидів інколи можуть потрапляти не лише гени самого бактеріофага, але й гени бактерії. Заражаючи іншу бактерію, такий бактеріофаг може привносити ці гени в геном нового хазяїна.

Слайд 7

Слайд 8

Бактеріофаг

Слайд 9

Гетерозис (гр. heteroisis— видозміни, перетворення), або «гібриднасила», може спостерігатися в першому поколінні під час гібридизації між представниками різних видів або сортів. Виділяють три основні форми гетерозису: репродуктивний (підвищується врожайність), соматичний (збільшуються лінійні розміри організму) і адаптивний (підвищується стійкість до дії факторів середовища).

Слайд 10

Гетерозис широко використовують для одержання високопродуктивних ліній культурних рослин (у першу чергу, кукурудзи).

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія