X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мінливість рослин

Завантажити презентацію

Мінливість рослин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: МІНЛИВІСТЬ РОСЛИН Підготувала Дар'я Ільманенко

Слайд 2

МІНЛИВІСТЬ Мінли вість — здатність живих організмів набувати нових ознак, відмінних від предків і їхніх станів у процесі індивідуального розвитку.

Слайд 3

МІНЛИВІСТЬ Розрізняють декілька типів мінливості: Спадкову і неспадкову (модифікаційну або фенотипну). Індивідуальну (відмінність між окремими особинами) і групову (між групами особин, наприклад, різними популяціями даного виду). Групова мінливість є похідною від індивідуальної. Якісну і кількісну Спрямовану і неспрямовану.

Слайд 4

МІНЛИВІСТЬ Мінливість є протилежним процесом спадковості. Вона забезпечує появу нових ознак та їхніх станів, завдяки чому утворюються нові види і відбувається історичний розвиток біосфери в цілому.

Слайд 5

РОЗГЛЯНЕМО МОДИФІКАЦІЙНА МІНЛИВІСТЬ У ЖИТТІ ЛЮДИНИ Людина, загалом, здавна використовувала знання модифікаційної мінливості, наприклад, у господарстві. При знанні певних індивідуальних особливостей кожної рослини (наприклад, потреба у світлі, воді, температурні умови) можна спланувати максимальний рівень використання (у межах норми реакції) цієї рослини — досягнути найвищої плодоносності.

Слайд 6

Різні види рослин люди розміщують для їх формування у різних умовах — у різних сезонах тощо. Схожа ситуація і з тваринами — знання про потреби, наприклад, корів зумовлює посилене створення молока і, як наслідок, підвищення удою. Оскільки у людини функціональна асиметрія півкуль головного мозку формується з досягненням певного віку і у неграмотних неосвічених людей вона менша, можна допустити, що асиметрія є наслідком модифікаційної мінливості. Тому на етапах навчання дуже доцільно виявити здібності дитини, щоб найповніше реалізувати її фенотип. РОЗГЛЯНЕМО МОДИФІКАЦІЙНА МІНЛИВІСТЬ У ЖИТТІ ЛЮДИНИ

Слайд 7

ПРИКЛАДИ МОДИФІКАЦІЙНОЇ МІНЛИВОСТІ У рослин: Різна будова підводного та надводного листя у рослин водяного лютика. Розвиток низькорослих форм з насіння рівнинних рослин, вирощених у горах.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія