X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Зодіакальні сузір'я"

Завантажити презентацію

"Зодіакальні сузір'я"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зодіакальні сузір'я

Слайд 2

Зодіакальні сузір'я (від. грец. — звірине коло) — сузір’я, які розташовані вздовж екліптики — великого кола небесної сфери, по якому відбувається річний рух Сонця, серед зірок. До зодіакальних сузір'їв з древніх часів відносили 12 сузір'їв. Проте на даний момент екліптика також перетинає сузір'я Змієносця.

Слайд 3

Ове н — зодіакальне сузір'я. Сонце входить у знак Овна 21 березня, відмічаючи цим день весняного рівнодення (початок весни); в сузір'я Овна воно входить 18 квітня. Найкращі умови для спостережень наприкінці літа, восени і взимку. Три головні зірки — Гамаль («голова барана»), Шератан («слід» або «знак») та Мезартхім.

Слайд 4

Теле ць — зодіакальне сузір'я.Сонце проходить через Телець з 14 травня по 21 червня. Найкращі умови для спостереження в Україні ввечері — у листопаді — грудні. Найяскравіші зорі: Альдебаран (α Тельця) — 0,87 m, червоний гігант 14-та за яскравістю зоря неба. Натх (β Тельця) — 1,65m; Альціона (η Тельця) — 2,87m; ζ Тельця — змінна зоря 2,97m. У Тельці розташовані два зоряних скупчення — Плеяди та Гіади.

Слайд 5

Близня та — одне з 12 сузір'їв зодіаку. Відоме з найдавніших часів.Найяскравіші зорі — Кастор (α Gem; 1,58m) і Поллукс (β Gem; 1,10m). У Близнятах розташовано розсіяне скупчення M35 та планетарна туманність NGC 2392. В Україні Близнят найкраще видно пізньої осені, взимку та ранньої весни. Сонце перебуває у сузір'ї з 21 червня по 20 липня.

Слайд 6

Рак (лат. Cancer) — зодіакальне сузір'я. Найменш помітне з 12 зодіакальних сузір'їв, можна спостерігати лише у ясну ніч між сузір'ями Лева і Близнят. Найкращі умови видимості ввечері — у березні—квітні. Найяскравіша зоря — β Рака 3,53 m. Арабська назва зорі α Рака — Акубенс, що означає «клешня»