X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Зодіакальні сузір'я"

Завантажити презентацію

"Зодіакальні сузір'я"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зодіакальні сузір'я

Слайд 2

Зодіакальні сузір'я (від. грец. — звірине коло) — сузір’я, які розташовані вздовж екліптики — великого кола небесної сфери, по якому відбувається річний рух Сонця, серед зірок. До зодіакальних сузір'їв з древніх часів відносили 12 сузір'їв. Проте на даний момент екліптика також перетинає сузір'я Змієносця.

Слайд 3

Ове н — зодіакальне сузір'я. Сонце входить у знак Овна 21 березня, відмічаючи цим день весняного рівнодення (початок весни); в сузір'я Овна воно входить 18 квітня. Найкращі умови для спостережень наприкінці літа, восени і взимку. Три головні зірки — Гамаль («голова барана»), Шератан («слід» або «знак») та Мезартхім.

Слайд 4

Теле ць — зодіакальне сузір'я.Сонце проходить через Телець з 14 травня по 21 червня. Найкращі умови для спостереження в Україні ввечері — у листопаді — грудні. Найяскравіші зорі: Альдебаран (α Тельця) — 0,87 m, червоний гігант 14-та за яскравістю зоря неба. Натх (β Тельця) — 1,65m; Альціона (η Тельця) — 2,87m; ζ Тельця — змінна зоря 2,97m. У Тельці розташовані два зоряних скупчення — Плеяди та Гіади.

Слайд 5

Близня та — одне з 12 сузір'їв зодіаку. Відоме з найдавніших часів.Найяскравіші зорі — Кастор (α Gem; 1,58m) і Поллукс (β Gem; 1,10m). У Близнятах розташовано розсіяне скупчення M35 та планетарна туманність NGC 2392. В Україні Близнят найкраще видно пізньої осені, взимку та ранньої весни. Сонце перебуває у сузір'ї з 21 червня по 20 липня.

Слайд 6

Рак (лат. Cancer) — зодіакальне сузір'я. Найменш помітне з 12 зодіакальних сузір'їв, можна спостерігати лише у ясну ніч між сузір'ями Лева і Близнят. Найкращі умови видимості ввечері — у березні—квітні. Найяскравіша зоря — β Рака 3,53 m. Арабська назва зорі α Рака — Акубенс, що означає «клешня»

Слайд 7

Лев — зодіакальне сузір'я розташоване між сузір'ями Рака та Діви. Сонце перебуває в сузір'ї Лева з 10 серпня по 15 вересня.У Леві міститься багато яскравих зірок: Регул (α Лева); хвіст лева, Денебола (β Лева); γ1 Лева (Альджеба). Також у сузір'ї Лева міститься зоря Вольф 359, одна з найближчих до Землі.

Слайд 8

Ді ва — зодіакальне сузір'я, що лежить між Левом і Терезами. У сузір'ї Діви в сучасну епоху розташована точка осіннього рівнодення. Це одне з найбільших сузір'їв на небі. Його легко знайти на зоряному небі завдяки найяскравішій зірці Спіці. Сонце входить в знак Діви 23 серпня, а в сузір'я 16 вересня. Найкращі умови для спостережень у квітні — травні.

Слайд 9

Терези — зодіакальне сузір'я, що лежить між сузір'ями Скорпіона і Діви. Неозброєним оком в ньому можна виділити 83 зорі. Сонце знаходиться у сузір'ї Терезів з 31 жовтня по 22 листопада. Найяскравіші зірки в сузір'ї утворюють прямокутник: α Терезів, Зубен ель Генубі («Південна клешня») — подвійна зоря з блиском компонентів 5,15m, 2,75m β Терезів, Зубен ель Шемалі, («Північна клешня»); γ Терезів, Зубен ель Акраб («Клешня скорпіона»).

Слайд 10

Скорпіо н — південне зодіакальне сузір'я південної півкулі неба. Сонце входить у сузір'я Скорпіона — 22 листопада, але 30 листопада залишає його (з усіх зодіакальних сузір'їв у Скорпіоні Сонце перебуває найменше часу), переходячи у сузір'я Змієносця. Найкращі умови видимості ввечері у червні-липні. Найяскравіша зоря — Антарес. У перекладі з грецької — суперник Ареса (Марса). Це червоний надгігант, його діаметр у 700 разів більший діаметру Сонця, а світність у 9000 разів більша від сонячної.

Слайд 11

Стріле ць — зодіакальне сузір'я, що лежить між Козерогом і Скорпіоном. Сонце входить в знак Стрільця 22 листопада, а в сузір'я — 17 грудня. Найкращі умови для спостережень у червні—липні. Зоря α Стрільця (Рукбат) має видиму зоряну величину лише 3,96. Найближча до Сонця зоря у Стрільці — Росс 154, що перебуває на відстані 9,69 світлових років.

Слайд 12

Козорі г— зодіакальне сузір'я південної півкулі неба, розташоване між Водолієм і Стрільцем. Поряд розташовані сузір'я Мікроскопа, Південної риби та Орла. Сонце перебуває в сузір'ї з 19 січня по 16 лютого, астрологія вважає часом знаку Козорога період із 22 грудня. Найсприятливіші умови для спостережень — у липні—серпні. Його зорі утворюють силует, що нагадує перевернутий капелюх. Найяскравіша зірка — δ Козорога (Шедді) — має блиск 2,85m. Найцікавіший об'єкт у Козорозі — кулясте скупчення Мессьє 30 із досить щільним ядром.

Слайд 13

Водолі й — велике зодіакальне сузір'я, розташоване між Козорогом та Рибами. Сонце перебуває у сузір'ї Водолія з 16 лютого до 12 березня. Зорі: α Водолія — 2,93m, β Водолія — 2,87m, δ Водолія — 3,28m. У сузір'ї знаходяться три об'єкти з каталогу Мессьє — Кулясті скупчення М2 та M72 та розсіяне скупчення M73. Відомі планетарні туманності — Равлик і Сатурн.

Слайд 14

Ри би — зодіакальне сузір'я. Умовно поділяють на "північну Рибу" (під Андромедою) і "західну Рибу" (між Пегасом і Водолієм). У Рибах знаходиться точка весняного рівнодення. Сонце проходить через Риби з 12 березня по 18 квітня. Найкращі умови видимості увечері — у листопаді-грудні. Зоря Альфа Риб має арабську назву Альріша (мотузка). Це візуальна подвійна зоря, розташована у південно-західному кутку сузір'я.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія