X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Жанрові особливості роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”"

Завантажити презентацію

"Жанрові особливості роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Спеціалізована школа I-III ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури міста Києва Жанрові особливості роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” 2012 Виконала учениця 10-А класу Данільченко Віталія Перевірила Кондратюк Л.В Світова література

Слайд 2

Жанр роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” Авантюрний роман Сократівські діалоги Психологічний роман Філософський роман Детективний роман Романтичний роман Соціальний роман Реалістичний роман Побутовий роман Поліфонічний роман

Слайд 3

Філософський роман Філософський роман – великий епічний твір, у якому безпосередньо подається світоглядна і/або етична позиція автора, порушуються важливі філософські проблеми, вирішенню яких підпорядковані сюжет, характери та вчинки героїв.

Слайд 4

У «Злочині і карі» багато монологів і діалогів, в яких стикаються різні життєві позиції персонажів, ведуться інтелектуальні суперечки між Раськольниковим і Порфирієм Петровичем, Раськольниковим і Свидригайлова. Кожен герой є носієм певної життєвої позиції, певної ідеї, яку він хоче висловити і висловлює. Саме тому роман називають філософським романом, а самого Достоєвського родоначальником цього жанру у світовій літературі.

Слайд 5

Психологічний роман Психологічний роман – різновид роману, в якому автор ставить за мету зображення й дослідження внутрішнього стану людини й найтонших порухів її душі.

Слайд 6

Так як Достоєвський у романі з видатною майстерністю розкриває внутрішній світ персонажів, твір можна назвати психологічним романом.

Слайд 7

Соціальний роман Соціальний роман - роман, що малює широку картину суспільства в певну епоху, при чому індивідуальності виступають в самій тісному зв'язку з борються соціальними групами. У соціальному романі соціальне питання відтісняє на задній план питання особистого благополуччя окремих індивідуумів.

Слайд 8

Так як кримінальний фон життя Петербурга представлений Достоєвським як панорамна картина соціальних вдач і проблем, «Злочин і кара» з повним правом можна назвати соціальним романом.

Слайд 9

Детективний роман Детективний роман – це роман, присвячений розкриттю заплутаної таємниці, зазвичай пов’язаної зі злочином.

Слайд 10

Присутність в сюжеті роману лінії розслідування злочину, поява в ньому помилкових версій, складна психологічна боротьба слідчого і злочинця дозволяють поглянути на «Злочин і кара» як на детективний роман.

Слайд 11

Авантюрний роман Авантюрний роман — великий за обсягом, переважно прозовий твір з гострим динамічним сюжетом, з пригодницькими ризиковими ситуаціями.

Слайд 12

Реалістичний роман Реалістичний роман – роман, що зображує типові характери в типових обставинах, прагнучи до глибокого й панорамного змалювання життя в його закономірностях і суперечностях.

Слайд 13

Поліфонічний роман Поліфонічний роман – “множинність самостійних і незлитних голосів та відомостей”, незалежність художніх світів, що відображають свідомість героїв.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література