X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УРЗМ. Вибірковий переказ “Подвиг Остапа”

Завантажити презентацію

УРЗМ. Вибірковий переказ “Подвиг Остапа”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема УРЗМ. Вибірковий переказ “Подвиг Остапа”.

Слайд 2

Епіграфи уроку Сила почувалася в його тілі, і лицарські його якості набрали широкої сили якостей лева. – О! та з нього буде колись добрий полковник! – казав старий Тарас. – Єй-єй буде добрий полковник, та ще такий, що й батька за пояс заткне! М. Гоголь “Тарас Бульба”

Слайд 3

Бесіда з учнями Що стає нам відомо про характер Остапа вже з перших сторінок повісті? Чи дійсно це непересічна особистість? Як говорить про характер Остапа його поведінка в бурсі? Як зарекомендував себе Остап на Січі? Як бився Остап під Дубно? Чи можна вважати його героєм? Яку оцінку дали козаки своєму молодому товаришеві, обираючи його курінним? Як показав себе Остап в якості отамана? Чи можна назвати героїчною поведінку Остапа під час страти? Що таке подвиг – один момент чи все життя? Чи можна сказати, що все життя Остапа – це подвиг?

Слайд 4

Робота з ілюстраціями Запитання та завдання для учнів Розгляньте ілюстрації до повісті М. Гоголя “Тарас Бульба”, які присвячені Остапу (худ. Д. Шмаринов, М. Дерегус, Є. Кибрик). Яким показують художники молодого козака? Які риси Остапа підкреслюють художники? Чи можна сказати, що Остап показаний з різних сторін? Яким ви уявляєте собі Остапа? Чи збігаються ваші уявлення з образом, який створили художники?

Слайд 5

Є. Кибрик “Остап”

Слайд 6

Є. Кибрик “Остапа ведуть на страту”

Слайд 7

М. Дерегус “Остап перед стратою”

Слайд 8

Остап у бою. Кадр із фільму “Тарас Бульба”

Слайд 9

Остап у бою. Атака козаків. Кадр із фільму “Тарас Бульба”

Слайд 10

Складний план до вибіркового переказу І. Вступ. “Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді і дужі, як леви, звідки розливається воля і козацтво на всю Україну!” ІІ. Основна частина. Все життя Остапа – подвиг. Мрії про геройство на Січі, про захист вітчизни. Підготовка до подвигу, виховання в собі сили волі, сміливості, товариства. Визнання і повага товаришів (Остап – курінний отаман). Героїчна поведінка у бою. Мужність і незламність Остапа під час страти. ІІІ. Висновки. Герої не вмирають. Або: як я розумію, що таке подвиг.

Слайд 11

Домашнє завдання Переглянути відібраний цитатний матеріал до образів Остапа та Андрія, можливо – доповнити його.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література