Україна в житті та творчості класиків світової літератури ХІХ - ХХ ст
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Міцкевич Стеблів – Кам’янка – Черкащина в житті класиків світової літератури кінця ХІХ початку ХХ ст. Канів – Рільке Пушкін
Південне заслання великого всесвітньовідомого російського поета і письменника О.С.Пушкіна тривало два роки. За цей час він відвідав 11 українських міст, в кожному з яких залишилась пам'ять про великого поета. Результатом подорожі по Україні стали твори “Пісня про віщого Олега”, “Кавказький бранець”, “Цигани”, “Бахчисарайський фонтан”, 2 розділи роману “Євгєній Онєгін”, та 13 ліричних віршів.
Поетичне слово про Україну Маяковський – "Борг Україні " Міцевич – "Кримські сонети ", балади " Воєвода ", " Дозор ", " Плавба " Пушкін – "Бахчисарайський фонтан ", " Євгеній Онєгін ", "Кавказький бранець ", " Полтава ", " Померкло деннеє світило " та ще 12 ліричних віршів Гурамішвілі – "Зубівка ", " Давітіані ", " Пастух Кацвія " Рільке – "Книга годин ", " Книга картин ", " В оцім селі стоїть останній дім ", " Карл XII, король шведський, мчить по Україні " Ахматова - "Весняним сонцем цей ранок п'яний... “, "Він любив три речі на світі..." , "Стисла руки під темною вуаллю" , "Пам'ять про сонце в серці слабшає..»
Україна в творчості прозаїків світової літератури Гоголь - «Тарас Бульба» , «Ніч перед Різдвом» , «Вечора на хуторі біля Диканьки» , «Сорочинський ярмарок» , Чехов - "Нудна історія" , Булгаков - "Київ-місто" , "Біла гвардія", "Днів Турбіних”, Я убив» , «Незвичайні пригоди лікаря» , Короленко - "Сліпий музикант", «Без язика», «Сон Макара», «Діти підземелля» , Шолом-Алейхем - "Пісня пісень", "Аман і його доньки", "Мошкеле –крадій», «Хлопчик Мотл». Рільке – «Пісня про правду», «Як старий Тимофій співав помираючи». Бальзак – “Лист про Київ”, “Селяни”.
Пам’ятник Давиду Гурамішвілі в Миргороді, де він прожив 30 років, і був похований. Пам'ятник Михайлу Булгакову в Києві став першим монументом письменнику у світі. ПАМ’ЯТНИКИ ТА ПАМ’ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ ЗАРУБІЖНИМ МАЙСТРАМ МИСТЕЦТВА СЛОВА, РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Пам’ятник В. Короленку в Житомирі встановлено на честь 120 річчя з дня народження письменника, недалеко від місця, де він народився. Євпаторія. Меморіальна дошка на будинку, в якому зупинявся Володимир Маяковський.
Про романтичну пиригоду Бальзака, пов’язану з Україною, нагадує меморіальна дошка на маєтку Ганських, який знаходиться в с. Верхівня Ружинського району Житомирської області. Також в ньому знаходиться музей письменника, відкритий в 1959 році. В минулому родовому маєтку в радянські часи розмістили сільськогоcподарський технікум, який функціонує там до тепер.
Пам’ятники О. С. Пушкіну на території нашої держави Памятники генію російської літератури встановлено, за приблизними підрахунками, в 57 містах України. Столиця нашої держави має чотири постаменти О.С.Пушкіну, а Одеса - два.
Схожі презентації
Категорії