X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна в житті та творчості класиків світової літератури ХІХ - ХХ ст

Завантажити презентацію

Україна в житті та творчості класиків світової літератури ХІХ - ХХ ст

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Мапа міст, в яких проживали поети і письменники

Слайд 4

Міцкевич Стеблів – Кам’янка – Черкащина в житті класиків світової літератури кінця ХІХ початку ХХ ст. Канів – Рільке Пушкін

Слайд 5

Подорож О.С.Пушкіна по Україні

Слайд 6

Південне заслання великого всесвітньовідомого російського поета і письменника О.С.Пушкіна тривало два роки. За цей час він відвідав 11 українських міст, в кожному з яких залишилась пам'ять про великого поета. Результатом подорожі по Україні стали твори “Пісня про віщого Олега”, “Кавказький бранець”, “Цигани”, “Бахчисарайський фонтан”, 2 розділи роману “Євгєній Онєгін”, та 13 ліричних віршів.

Слайд 7

Поетичне слово про Україну Маяковський – "Борг Україні " Міцевич – "Кримські сонети ", балади " Воєвода ", " Дозор ", " Плавба " Пушкін – "Бахчисарайський фонтан ", " Євгеній Онєгін ", "Кавказький бранець ", " Полтава ", " Померкло деннеє світило " та ще 12 ліричних віршів Гурамішвілі – "Зубівка ", " Давітіані ", " Пастух Кацвія " Рільке – "Книга годин ", " Книга картин ", " В оцім селі стоїть останній дім ", " Карл XII, король шведський, мчить по Україні " Ахматова - "Весняним сонцем цей ранок п'яний... “, "Він любив три речі на світі..." , "Стисла руки під темною вуаллю" , "Пам'ять про сонце в серці слабшає..»

Слайд 8

Україна в творчості прозаїків світової літератури Гоголь - «Тарас Бульба» , «Ніч перед Різдвом» , «Вечора на хуторі біля Диканьки» , «Сорочинський ярмарок» , Чехов - "Нудна історія" , Булгаков - "Київ-місто" , "Біла гвардія", "Днів Турбіних”, Я убив» , «Незвичайні пригоди лікаря» , Короленко - "Сліпий музикант", «Без язика», «Сон Макара», «Діти підземелля» , Шолом-Алейхем - "Пісня пісень", "Аман і його доньки", "Мошкеле –крадій», «Хлопчик Мотл». Рільке – «Пісня про правду», «Як старий Тимофій співав помираючи». Бальзак – “Лист про Київ”, “Селяни”.

Слайд 9

Пам’ятник Давиду Гурамішвілі в Миргороді, де він прожив 30 років, і був похований. Пам'ятник Михайлу Булгакову в Києві став першим монументом письменнику у світі. ПАМ’ЯТНИКИ ТА ПАМ’ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ ЗАРУБІЖНИМ МАЙСТРАМ МИСТЕЦТВА СЛОВА, РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Слайд 10

Пам’ятник В. Короленку в Житомирі встановлено на честь 120 річчя з дня народження письменника, недалеко від місця, де він народився. Євпаторія. Меморіальна дошка на будинку, в якому зупинявся Володимир Маяковський.

Слайд 11

Про романтичну пиригоду Бальзака, пов’язану з Україною, нагадує меморіальна дошка на маєтку Ганських, який знаходиться в с. Верхівня Ружинського району Житомирської області. Також в ньому знаходиться музей письменника, відкритий в 1959 році. В минулому родовому маєтку в радянські часи розмістили сільськогоcподарський технікум, який функціонує там до тепер.

Слайд 12

Пам’ятники О. С. Пушкіну на території нашої держави Памятники генію російської літератури встановлено, за приблизними підрахунками, в 57 містах України. Столиця нашої держави має чотири постаменти О.С.Пушкіну, а Одеса - два.

Слайд 13

Інтернет – ресурси: http://ru.wikipedia.org http://www.google.com.ua

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література