Самотній мрійник…? (урок за збіркою Ш.Бодлера „Квіти зла”)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
- Кого любиш ти найбільше, загадкова людино, скажи мені: батька, матір, сестру чи брата? - У мене немає ані батька, ані матері, ані сестри, ані брата. - Друзів? - Ви вживаєте слово, значення якого для мене і досі невідоме. - Батьківщину? - Я не знаю, на якій широті вона розташована. - Красу? - Я справді любив би її, божественну й безсмертну. - Золото? - Я ненавиджу його, як ви ненавидите Бога. - То що ж любиш ти, незвичайний чужоземцю? -Я люблю хмари… хмари…, які пропливають…там…чудові хмари!
Бодлер Гримасою розбитої нудьги скривилися уста, Всі хвилі поривань розбилися об скелі, Лишився тільки смак безмежжя й пустота, Хоч випито ущерть гіркий розкоші келих. Вночі, коли важка, нестерпна темнота Кудлатим чорним псом снується вкруг постелі, В обіймах лиш одна кохана – самота, В розбитої душі обідранім готелі… С.Гординський.
Хто ж він, Шарль Бодлер, - людина і митець? І він, підвівши зір з-під хмурого чола, Пірнав у вічний вир людських несупокоїв В’язати китиці з кошмарних квітів зла.
Чому побутують суперечливі судження про поета, хто має слушність? Який урок ми винесемо, ознайомившись зі збіркою „Квіти зла”? Яке значення вкладає поет у поняття “Краса”? - Як визначає долю поета, а власне свою, Ш.Бодлер?
Гюстав Бурден: „Часом сумніваєшся в психічному стані Бодлера…” Клод Пішуа, Жан Зіглер: „Це лик відторгнутого, котрий прийняв на себе усі гріхи світу”. Жан Поль Сартр: „Він шукав свій характер”. Жак Крепе:”Бодлер не був таким собі спонтанним генієм, він сам великою мірою створив свій геній”.
Бодлер – це „король поетів”, який дбав про спасіння душ і, прагнучи добра, „видобував красу саме зі зла”. Це геній, який, перебуваючи в пеклі, марив про білосніжні вершини.
Книга “Квіти зла – своєрідна епопея людської душі. Це подорож героя у нетрях власного “я”. Антиномія – поєднання непоєднуваного
То який же моральний урок ми винесли з почутого? Зло – всюдисуще, але не панівне. Зло – огидне, з ним потрібно боротися. Гріх бути байдужим. Нехай ціною власних страждань, але не мовчати.
Схожі презентації
Категорії