X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Робота над твором “Мій улюблений герой роману “Айвенго”

Завантажити презентацію

Робота над твором “Мій улюблений герой роману “Айвенго”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема УРЗМ. Робота над твором “Мій улюблений герой роману “Айвенго”.

Слайд 2

Епіграфи уроку Книга – міст у світ знань. Хороша книга яскравіша за зірку. Одна книга тисячі людей навчає. Народна мудрість

Слайд 3

Слово вчителя Як писав український поет і перекладач М. Рильський, “бути читачем – це означає бути уважним до кожної деталі твору, проникати у глиб тканини тексту і розуміти приховану суть подій, явищ, героїв, щоб отримувати від твору дійсну насолоду”. Сьогодні ми теж спробуємо бути справжніми читачами – уважними і вдумливими.

Слайд 4

Актуалізація опорних знань Запитання до учнів Що таке план? Які плани ви вже вмієте складати? Для чого потрібно складати план під час підготовки до написання твору? Яким вимогам, на вашу думку, повинен відповідати план?

Слайд 5

Словникова робота План – 1) креслення, що відбиває на площині в умовних знаках і позначках і певному масштабі місцевість, предмет, споруду тощо; 2) задум, проект, що передбачають хід, розвиток чого-небудь, або текс, документ із вкладом такого задуму, проекту; 3) порядок розміщення частин якого-небудь викладу, його композиція; 4) положення предмета у перспективі з погляду віддаленості його від глядача. У якому значенні ми використовуємо слово “план”, коли даємо характеристику героя літературного твору?

Слайд 6

Слайд 7

Коментар учителя План характеристики літературного героя буває: а) простий; б) складний; в) цитатний. З простим планом ми вже знайомі. У ньому відзначаються основні риси персонажа, вчинки, які дають уявлення про його характер, стосунки з іншими героями, оцінка героя автором тощо. У складному плані все назване деталізується, конкретизується, підтверджується прикладами. Тому, щоб скласти складний план характеристики героя, треба спочатку скласти простий план, а потім розширити кожну з його частин.

Слайд 8

Слайд 9

Складання простого плану характеристики Айвенго План 1. Походження героя і його соціальна приналежність. 2. Подвиги Айвенго. 3. Айвенго та інші герої. 4. Моральні якості лицаря. 5. Ідеї, які втілює образ Айвенго.

Слайд 10

Слайд 11

Складання на основі простого плану складного плану характеристики героя План І. Вступ. Айвенго – головний герой роману В. Скотта. ІІ. Основна частина. 1. Походження героя і його соціальна приналежність: а) Айвенго – син Седріка; б) вірний сліга Річарда І. 2. Подвиги Айвенго: а) Айвенго на турнірі; б) Айвенго – захисник Ребекки на суді. 3. Айвенго та інші герої: а) Айвенго і Седрік; б) Айвенго і Ровена;

Слайд 12

Складання на основі простого плану складного плану характеристики героя в) Айвенго і Ребекка; г) Айвенго і нормани. 4. Моральні якості лицаря: а) дотримання кодексу лицарської честі; б) мужність, шляхетність, чесність; в) вірність, безкорисливість, милосердя. 5. Ідеї, які втілює образ Айвенго: а) людські чесноти; б) ідеал середньовічного лицаря; в) народний ідеал героя-захисника. ІІІ. Висновки. 1. Айвенго – взірець лицарської відваги і шляхетності. 2. Моє ставлення до героя.

Слайд 13

Слайд 14

Читання та обговорення плану до образу леді Ровени План 1. Відображення подій Середньовічної Англії в долі персонажів роману В. Скотта “Айвенго”. 2. Леді Ровена – найкращий взірець представниці англійських жінок шляхетного походження. 1) Зовнішня і внутрішня краса дівчини: почуття гідності, шляхетність, вміння себе поводити. 2) Вірність коханому. 3) Витримка і мужність. 4) Милосердя до слабких. 5) Бажання щастя для всіх. 3. Моє ставлення до героїні.

Слайд 15

Слайд 16

Читання та обговорення плану до образу Ребекки План 1. Вплив боротьби англосаксів з норманами на долю чужинки. 2. Неординарність Ребекки, її сила і слабкість. 1) Поєднання зовнішньої та внутрішньої краси в образі Ребекки. 2) Мета Ребекки – допомагати іншим. 3) Щирість і готовність до самопожертви. 4) Надзвичайна мужність і витримка. 5) Уміння вірити та сподіватися на краще. 6) Цілісність натури Ребекки, вірність традиціям батьків, вміння скоритися долі. 3. Моє ставлення до героїні.

Слайд 17

Самостійна робота над твором

Слайд 18

Домашнє завдання 1. Підготуватися до контрольної роботи за темою “Героїчне минуле в літературі”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література