X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Образ Наташі Ростової

Завантажити презентацію

Образ Наташі Ростової

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Образ Наташі Ростової. Духовні пошуки толстовських героїв.

Слайд 2

Мета: Донести до учнів жіночий ідеал Толстого, духовну красу героїні, виховувати вдумливого і спостережливого читача, і вміти бачити і відчувати, розвивати свій творчий потенціал, вчитись порівнювати, асоціювати. Обладнання: ілюстрації Шмарінова, книга "Війна і Мир" в театрі й кіно. Музика: опера Прокофьева, вальс Наташі, Бетховен "Місячна соната". Епіграф: "Сущность ее жизни-любовъ". "НаташаРостова"-самий задушевний образ в романі". Тип уроку: Урок-концерт.

Слайд 3

Музика із опери Прокоф'єва "Вальс Наташі ". Знову і знову ми перегортаємо сторінки роману, читаємо сцени, які надовго залишились в пам'яті, надихнули на створення немало поетичних рядків.

Слайд 4

Ходит темной аллей Болконский Задумчивый, бледный, У Наташи распахнуто в полночь окно, И никто не тревожит Колокольчик на дереве бедных, Словно граф-правдолюб Из усадьбы уехал давно Вместе с солнцем встает Этот пахарь-писатель России И как солнце, несет нам И свет, и тепло, и добро, И Наташи Ростовой Великое сердце Нам распахнуто настежь, Как это ночное окно.

Слайд 5

Картина №1 День народження. Питання до теми "Міні-вікторина". Що являла собою сім'я Ростових ? Яка атмосфера панувала в домі ? Як поводились граф і графиня ? Яка характеризує їх танець "Бариня ?" Якою вперше бачимо Наташу ? Як вона поводилась ? Як почували себе гості в домі ?

Слайд 6

Картина №2 Андрей Болконський в Отрадному (фрагмент музики Бетховена „Місячна соната “) Акторська група. Драматизація сцени "Розмова Соні й Наташі вночі" Як це характеризує Наташу ? Чим вона відрізняється від Соні в поглядах, в характері? Яке враження справила ця підслухана розмова на Андрія Болконського?

Слайд 7

Картина №3 Перший бал Наташі Ростової (фрагмент музики- опера Прокоф'єва, вальс Наташі Ростової) Збори на бал, як почуває себе Наташа ? Як; допомагає іншим ? Риса? (Живе для інших). Що відчуває перед першим танцем ? Якою вона тут стає ? (Безпорадною, одинокою, непотрібною) Хто з усіх зрозумів Наташу, допоміг ? Якою всі побачили тепер Наташу ? Яке враження справила Наташа на Болконського? Чим відрізнялась від інших ? Що загадав А. Болконський ? Який висновок зробив Андрій після відвідин щодо щастя? (П'єр правий, потрібно вірити в можливість щастя) 11. Як охарактеризував Наташі П'єра Болконський ? (Золоте серце)

Слайд 8

Як оцінював свої почуття до Наташі А.Болконський ? Цитата "Где Наташа ..." Намалюйте, які асоціації викликала ця цитата

Слайд 9

Що приніс їй Анатоль? Що дало їй захоплення Анатолем і віра його словам? Чи знала вона світ, закони, за якими жив Анатоль? Чи здатна сама на обман? Чи відчувала муки зради почуттю до Андрія? Чим могла закінчитися доля Наташі, якби поїхала з Анатолем? Яке майбутнє було б? Чи любив її Анатоль? Чому ні? Чи могли Анатоль і Наташа бути щасливими? Чим вони різні?

Слайд 10

Які риси кому притаманні? ( Н. Ростова, А. Курагін) Ніжність, душевне багатство, романтичність, черствість, практичність, безпринциповість, довірливість, чесність, корисливість, егоїзм, грає почуттями, вірить в кохання, безвідповідальність, живе для себе, самопожертва, живе для інших, доброта, безкорисливість, бездуховність Вони по різному сприймають життя і кохання.

Слайд 11

З яким кольором асоціюється серце Наташі(червоне), а Анатоля(чорне)? Як у пісні українській про це говориться? "Червоне - то любов, а чорне - то журба". (“Два кольори”) Погляд на кохання Егоїстичне Безкорисливе

Слайд 12

Картина №5 Розрив з А.Болконським - трагедія душі.(Для всіх) Як ставиться Наташа до поранених, яких зустрічає в Москві? Як це її характеризує? Про кого думала, дивлячись на поранених? Як зустріла звістку про те, що поранений Андрій в Москві? Остання зустріч Наташі та Андрія. Якою тут бачимо Наташу? Як повівся тут Андрій? Чи пробачив він Наташі? Як змінився погляд Андрія на гордість? (Звернувся до Бога).

Слайд 13

Картина №6 Наташа Ростова і П'єр Безухов (Для всіх). Якими їх ми бачимо в епілозі? Що підкреслює автор, в чому ж знайшла щастя Наташа (щаслива сім'я, вміння поступатися одне одному, взаєморозуміння)? Чому ж з П.Безуховим Наташа здобула щастя, адже в неї були і інші? Чим вони відрізняються? Що спільне? Як ставляться герої до кохання, П. Безухов до Н.Ростової?

Слайд 14

Інтерв'ю А.Болконський Як ви ставитесь до кохання взагалі? Які почуття викликала Наташа і чому? Чому не пробачили її історії Анатолем і як поступили? Що переважило: кохання чи гордість? Що вами взагалі керує: почуття чи розум? А. Курагін Як ви ставитесь до кохання ? Як ви розумієте шлюб? Що відчували до Наташі? Як планували майбутнє? Що керувало вами ? П.Безухов Як ви розумієте кохання? Які почуття викликала Наташа? Чим вона зачарувала вас? Як ви думаєте, чим ви привабили Наташу?

Слайд 15

Почуття до Наташі Наташа

Слайд 16

Картина№7 Авторське ставлення до героїні. Перегляд ілюстрації, книги "Війна і Мир" в театрі і кіно. Висновок. Отже, красу і добро перемогти неможливо. Нехай же у ваших серцях постійно буяють квіти любові, а девізом будуть слова з вічної книги- Біблії: "Не будь переможений злом, але перемагай зло добром "

Слайд 17

Домашнє завдання Твір- мініатюра: мої враження від образу Наташі. Скласти вірш. Читати. "Вищий світ, дворянство“ (Ключовий епізод- сватання Курагіна, намалювати ілюстрацію до образу Н.Ростової)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література