X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
О. С. Пушкін “Пісня про віщого Олега”. Сенс зіставлення князя та волхва як відображення головної думки поета

Завантажити презентацію

О. С. Пушкін “Пісня про віщого Олега”. Сенс зіставлення князя та волхва як відображення головної думки поета

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема О. С. Пушкін “Пісня про віщого Олега”. Сенс зіставлення князя та волхва як відображення головної думки поета.

Слайд 2

Епіграф уроку Справжня влада – це мудрість. Сократ Найкраще пророцтво – твереза рішучість і здоровий глузд. Еврипід

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Бесіда з учнями Чому О. С. Пушкін звертається у своєму творі до історичного минулого? Чи тільки тому, що його цікавлять події сивої давнини? Кого в баладі Пушкіна названо “віщим”? Чому він віщий? Яке слово в баладі супроводжується поняттям “пророчий”? Які ще слова створюють образ волхва? Чому сюжет “Пісні про віщого Олега” відрізняється від літописного сказання в “Повісті врем’яних літ” саме образами князя Олега і старого волхва і оснований на їхньому діалозі?

Слайд 4

Робота з текстом ( письмовий підбір цитатного матеріалу з метою порівняння персонажів) Князь Олег “Князь їде полями на вірнім коні”. “І князь біля нього коня зупинив”. і т. д. Волхв “Із темного лісу старий чарівник виходить назустріч поволі”. “Волхви не бояться земних владарів”. і т. д.

Слайд 5

Робота з текстом (характеристика князя Олега і волхва ) Князь Олег “земний володар” “славний своїми боями” “ворогами не здоланий щит” “і хвилі, і землю скорив ти в бою” “недруги заздрять” “стріла не вразила” “не відаєш ран” ________________________ наслідки могутності, яка визнана всіма на землі Волхв “улюбленець вічних богів” ________________________ нічого земного: ні багатства, ні становища

Слайд 6

Проблемні запитання Чому князь Олег, звертаючись до волхва за пророцтвом, говорить з ним зверхньо, сидячи в сідлі? До чого звик “земний володар”? Чому могутність, сила, багатство і влада князя не мають жодного значення для волхва? Чому ворожбит говорить у множині “волхви”, “їх слово”?

Слайд 7

В. Васнєцов “Прощання князя Олега з конем”

Слайд 8

Робота з текстом Запитання і завдання для учнів Що прорікає ворожбит Олегові? Як Олег сприйняв пророцтво? Знайдіть опис Олегового коня. За допомогою яких художніх засобів опоетизовано образ вірного княжого друга? Розгляньте картину В. Васнєцова “Прощання князя Олега з конем”. Яким побачив художник князя Олега? Якими почуттями огорнута сцена прощання Олега з конем? Якими засобами художник це передав?

Слайд 9

В. Васнєцов “Олег біля останків коня”

Слайд 10

Робота з текстом Читання фрагменту балади від фрази “А де мій товариш, де кінь мій баский?” до кінця твору Про що запитує князь Олег своїх слуг через кілька років? У чому кається князь? Якими словами князь висловлює вдячність другові? Як князь згадує про пророцтво волхва? Яка розв’язка легенди? Про що розповідає автор у епілозі?

Слайд 11

Тризна

Слайд 12

“Схиляються гості над тілом в журбі, У келихах піняться вина; Князь Ігор і Ольга сидять на горбі; Хмільна бенкетує дружина. Дружинники згадують юність свою, Коли з ворогами рубались в бою.”

Слайд 13

Підсумки уроку Бесіда з учнями Як закінчується життєва історія князя Олега? Кого показав О. С. Пушкін в образі волхва? Чи відчуваємо ми авторське ставлення до описаних подій? Для чого О. С. Пушкін використовує тему далекого минулого? Які думки і почуття викликає у вас “Пісня про віщого Олега”?

Слайд 14

Слайд 15

Пам’ятник князю Олегу в м. Рязань

Слайд 16

Домашнє завдання Вивчити напам’ять уривок з “Пісні про віщого Олега”. Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Р. Л. Стівенсона.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література