Михайло Булгакоов "Майстер і Маргарита
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Москва - глобальний символ роману. У романі Булгакова Москва символізує хаос, безлад, вир. Це відчуває Ряхін, повертаючись з клініки Стравінського: «Ось і ліс відвалився ..., і річка пішла кудись у бік, назустріч вантажівці сипалася різна різниця ..., - словом, відчувалося, що ось-ось вона, Москва, тут ж, он за поворотом, і зараз навалиться й охопить. »Це бачить Маргарита, пролітаючи над« ріками кепок », від яких« відділялися потічки і вливалися у вогненні пащі нічних магазинів »:« Е, яке місиво! - Сердито подумала Маргарита, - тут обернутися не можна. » Про фетишизмі москвичів говорить В.Г.Маранцман: «У романі комуністична Москва представлена як крок назад від християнства, повернення до культу речей і бісів, духів і примар»
Сонце як символ ... У романі цей символ осмислений філософськи. У християнському світі сонце означає воскресіння і безсмертя. Саме безсмертя Ієшуа символізує нещадне сонце в єршалаїмських главах. У московських же - воно є поштовхом до шляху Берліоза в безславне небуття. З символікою сонця пов'язаний вік Ієшуа - «людини років двадцяти семи». У великодніх таблицях зустрічається такий термін, як «коло сонця». Щоб всі дні седмічного повернулися на круги своя, належить пройти семи простим рокам і семи високосним, високосний ж буває через три роки на четвертий, отже, має пройти семи простим тричі узятим, семи високосним або двадцяти восьми років. Це коло в двадцять вісім років і називається колом сонця. Поява Ієшуа знаменує швидке повернення на круги.
Майстер - літератор, який написав роман про Понтія Пілата, в якому інтерпретовано події, описані в Євангелії. Це людина, який виявився не пристосований жити в тому часі, в якому народився. Вважається, що в цьому герої Булгаков відобразив багато автобіографічного.
Маргарита - красива жінка, яка живе з нелюбом чоловіком. Маргарита страждає від свого хорошого, забезпеченого, але пустого життя. Випадково на вулицях столиці вона зустрічає Майстра, і закохується в нього. Саме вона першою сказала Майстрові про те, що він написав геніальний твір, яке чекає успіх. Після того, як Майстер пропав, Маргарита приймає запрошення сатани стати королевою балу, щоб мати можливість його повернути.
У цьому герої Булгаков створив дуже своєрідний образ Сатани. Це не абсолютне зло. Воланд прийшов до Москви, щоб судити. І важливо відзначити, що від нього не постраждав жоден невинний чоловік. На самому початку роману, коли В. з'являється на Патріарших ставках, в його руках палиця з головою пуделя на рукоятці. Чорний пудель - знак Сатани. Його зовнішність дуже примітна. У нього різні очі: "Правий з золотою іскрою на дні, свердлувальний будь-якого до дна душі, і лівий - порожній і чорний, начебто вузьке вушко вухо ...". Особа В. кілька скошено на бік, "правий кут рота відтягнуть донизу", шкіра його дуже смаглява.
Він же Фагот. Помічник Воланда. Володіє яскравою відразливою зовнішністю. "На маленькій голівці жокейський картузик, картатий куций повітряний ж піджачок ... Громадянин зростанням в сажень, але в плечах вузький, худ неймовірно, і фізіономія, прошу зауважити, глумлива". У К. тріснув голос, на ньому можна часто спостерігати тріснуте пенсне або монокль. Цей персонаж постійно виконує роль блазня. Але під час польоту під місячним світлом цей герой змінився до невпізнання. Ми бачимо, що насправді це "... темно-фіолетовий лицар з похмурим і ніколи не усміхненим обличчям". Нам стає відомо, що лицар цей колись невдало пожартував, і йому довелося жартувати більше і довше, ніж він розраховував.
Персонаж володіє дуже яскравою зовнішністю. У нього вогненно-руде волосся. А. невеликого зросту, кремезний. З рота у нього стирчить потворне ікло, а на оці - більмо. Цей герой в основному виконує доручення, пов'язані з фізичною силою: спускає зі сходів Поплавського, б'є Варенуху. Цей же герой розмовляє з Маргаритою, запрошує її в гості до "іноземцю" і дає їй крем. Під світлом місяця ми бачимо, що насправді "демон безводній пустелі, демон-убивця".
Кіт Бегемот - дух, який слідує за Воландом. Зазвичай приймає вигляд повної людини, який зовні дуже на нього схожий. Цей персонаж створювався на основі опису демона Бегемота, який був відомий обжерливістю і здатністю приймати вигляд великих звірів. Входить в свиту Воланда. В основному з'являється в образі величезного чорного кота, що ходить на двох лапах і розмовляє. Але часом з'являється і в людській подобі. Тоді це маленький товстун, чиє обличчя неймовірно нагадує котячу морду. Викликає у читачів велику симпатію.
Понтій Пілат - П'ятий прокуратор Іудеї в Єрусалимі, жорстокий і владний, але він став симпатизувати до мандрівному філософу, наведеним на допит. Він робив спроби зупинити кару, але не довів справу до кінця, про що шкодував все життя. Через його образ автор розкриває проблему совісті в романі, проблему боягузтва і необхідність кожної людини, в незалежності від поста і звання, нести відповідальність за свої помилки.
Найвідданіший учень Ієшуа. Це колишній збирач податей, який відрікся від усього і пішов за бродячим філософом. Л.М. скрізь слід за Ієшуа і записує його промови. Але сам Га-Ноцрі стверджує, що Л.М. пише зовсім не те, що він говорить. Нібито, з цього моменту і пішла та плутанина, яка відображена в Біблії. Коли Ієшуа ведуть на страту, Л.М. хоче вбити його, тим самим, позбавивши від мук. Але він не встигає цього зробити, тому Л.М. лише знімає тіло Ієшуа з хреста і ховає його. Пілат пропонує Л.М. працювати у себе писарем, але той відмовляється, аргументуючи тим, що прокуратор, після того, що він зробив з Ієшуа, буде боятися його, не зможе дивитися Л.М. в газу. Після смерті Л.М. стає посланцем Ієшуа.
Це головний герой роману, написаного Майстром. Під цим героєм мається на увазі біблійний Ісус Христос. Ієшуа був також відданий Іудою і розп'ятий. Але Булгаков у своєму творі підкреслює істотну різницю між своїм персонажем і Христом. Ієшуа не оповитий ореолом містицизму. Він виглядає абсолютно звичайною людиною, здатним відчувати страх перед фізичною розправою. Ієшуа - бродячий філософ, який вірить, що кожна людина добрий, і не буде на світі незабаром ніякої влади, крім божої. Безумовно, І володіє великою силою. Він виліковує Пілата від головного болю.Булгаков підкреслює, що все насправді було зовсім не так, як у Біблії. Про це говорить сам І. Він зазначає, що одного разу заглянув в пергамент свого учня Левія Матвія і жахнувся. Там було зовсім не те, що він говорив насправді. Так Булгаков відзначає, що не варто беззастережно вірити Біблії, так як її писали люди. І загинув безневинним, не збрехавши, не зрадивши своїх переконань..
Схожі презентації
Категорії