М. Булгаков
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зірка – це… Зірка – це розжарене тіло кулеподібної форми. З давніх часів зоря для людини була віщуном погоди та опорою у подорожах.
Будова зірки Всі зірки мають однаковий склад. Народження зірки починається в хмарі холодного молекулярного водню, який починає гравітаційно стискатися. Матеріал збирається в кулю і продовжує стискатися під дією власної гравітації. Температура в центрі збільшується і розпочинається ядерний синтез. Вихідний газ був сформований ще під час Великого Вибуху і складається на 74% з водню і на 25% з гелію. З часом частина водню перетворюється в гелій. Ось чому наше Сонце складається з 70% водню і 29% гелію. Але спочатку зірки складаються з 3/4 водню і 1/4 гелію, з домішками інших мікроелементів.
Маса та температура Масу і температуру зірки можна визначити за її кольором Колір зірок може варіювати від червоного до білого або блакитного. Червоний колір відповідає найхолоднішим з температурою менш 3500 градусів Кельвіна. Наше світило є жовтувато-білим, з середньою температурою близько 6000 Кельвінів. Найгарячіші – блакитні, з температурою поверхні вище 12000 градусів Кельвіна. Таким чином, температура і колір пов’язані між собою. Маса визначає температуру. Чим більше маса, тим більше буде ядро і тим більш активний ядерний синтез буде відбуватися. Це означає, що більше енергії досягає її поверхні і підвищує її температуру. Але є виняток. Це червоні гіганти. Типовий червоний гігант може мати масу нашого Сонця, і бути білою зіркою протягом усього свого життя. Але в міру наближення до кінця свого існування, вона збільшується, яскравість зростає в 1000 разів і зірка здається неприродно яскравою
Розмір найбільших зірок червоних надгігантів, на тлі яких наше світило виглядає зовсім невеликим. Червоним надгігантом є Бетельгейзе, в сузір’ї Оріона. Давайте поговоримо про червоних гігантів, або, якщо бути точніше, про перевищує масу Сонця і при цьому є в 1000 разів більшою. Найбільша відома зірка це VY Великого Пса. Вона в 1 800 разів більша від нашого Сонця і вмістилася б в орбіту Сатурна!
Кількість зірок у Всесвіті Скільки зірок є в Чумацькому Шляху? Ви можете здивуватися, дізнавшись, що в нашій галактиці їх близько 200-400 мільярдів. У Всесвіті близько 500 мільярдів галактик, кожна з яких може мати стільки ж або навіть більше, ніж Чумацький Шлях. Помножте ці два числа разом і Ви побачите, скільки їх приблизно існує.
Відстань від Землі до найближчої зірки Найближча до Землі (виключаючи Сонце) – Проксима Центавра, розташована на відстані 4,2 світлових років від Землі. Іншими словами, щоб світло цієї зірки сягнуло Землі потрібно більше 4 років. Космічний корабель з Землі буде летіти до неї більш 70000 років. Тому на сьогоднішній день подорожувати між зірками просто не можливо.
Висновок Отже зірки та їх система – постають джерелом світла \тепла та енергії. І водночас загадкою людського пізнання.
Схожі презентації
Категорії