Київ і Булгаков
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Місце, де народилася людина, - це найдорожче для нього. Будь це місто або село, воно назавжди залишиться в серці людини. Адже це маленька батьківщина, де пройшли самі щасливі дні життя. Завжди з любов'ю і ніжністю ми згадуємо цей милий серцю куточок. Узи, що зв'язують людину з батьківщиною, можуть лише слабшати, але вони ніколи не рвуться. От і Михайло Панасович Булгаков був тою людиною, що усім серцем любив свою батьківщину. Письменник народився в 1891 році в Києві. Його батьки знімали будинок на тихій Воздвиженській вулиці. Недалеко знаходилася Воздвиженська церква, де і був хрещений маленький Булгаков. Майбутній письменник був наречений на честь архангела Михайла, заступника Києва. Батьки Булгакова з'їхали з Воздвиженської вулиці, коли йому був один рік. І тому прекрасна Воздвиженська не запам'яталася у творах Булгакова.
Київ завжди надихав Михайла Панасовича Булгакова, давав йому нові теми для добутків. Саме в Києві в Булгакова з'явилося бажання зайнятися літературою. І він поїхав у Москву з твердою рішучістю завоювати своє місце в літературі.
З Москви Булгаков часто писав матері про свої мрії. Письменник мріяв повернутися в Київ, пройтися по його вулицях, що заспокоювали його, коли йому було погано. Своє місто Булгаков не тільки любив, він знав його. Київ був виходжений уздовж і поперек спочатку в дитинстві, потім - у юнацькі роки. Усе було знайоме тут Булгакову, він знав кожен поворот Андріївського спуска. Це стародавнє місто відбилося в його добутках. Особливо подобався Київ Булгакову узимку. Зими в Києві були сніжними, "вулиці курилися серпанком, і скрипів збитий гігантський сніг". Михайло і Тетяна Булгакови любили прогулюватися узимку в парках. Вони часто любувалися деревами, покритими снігом. У "Білій гвардії" М. Булгаков пише: "Сади стояли безмовним і спокійним, обтяженим білим, недоторканим снігом. І було садів у місті так багато, як у жодному місті світу".
Особливе місце у творчості Булгакова займає будинок №13, що на Андріївському спуску. Саме тут оселилися назавжди тіні його героїв. Цей будинок письменник збереже в розповіді "Будинок Ельпит Рабкомуна", у романі "Майстер і Маргарита" і в "Білій гвардії". Будинок №13 описаний у романі "Біла гвардія" як будинок Турбіних: "На вулицю квартира Турбіних була в другому поверсі, а в маленький похилий затишний дворик - у першому"
Схожі презентації
Категорії