Лев Толстой
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«Я народився в 28-му році, 28-го числа, і все моє життя 28 було для мене самим щасливим числом », - згадував Лев Миколайович.
Як згадує сестра, «Лев Миколайович у дитинстві відрізнявся особливою життєрадісністю; він був якийсь променистий. Коли, бувало, прибіжить в кімнату, то з такою радісною усмішкою, ніби зробив відкриття, про який хоче повідомити всім. Любив жартувати. Завжди був ніжний, ласкавий, поступливий; ніколи не був грубий. Якщо його приголубить - розплачеться. Скривдять його брати -- піде кудись подалі і плаче ».
В роки юнацтва Толстой багато читав. У п'ятнадцять років він обожнював Жан-Жака Руссо, французького письменника і філософа XIX століття. Толстой прочитав всі його 20 томів і навіть носив медальйон з його портретом замість натільної хреста. Толстой зачитувався творами О. Пушкіна, М. Гоголя, І. Тургенєва, М. Лермонтова, Ч. Діккенса, Л. Стерна, Ф. Шіллера.
Лев Михайлович Толстой народився 9 вересня1828 р. в Ясній Поляні, поблизу Тули. Мати його, уроджена княжна Марія Миколаївна Волконська . Померла коли хлопчикові не було ще й двох років, а батько граф Микола Ілліч Толстой. Вихователькою його стала далека родичка Толстих Т.А.Єргольська.
1851 рік. Кавказький період «Кавказ - край дикий, в якому так дивно і поетично з'єднуються дві найбільш протилежні речі - війна і свобода». 1856 Л. Толстой «кидався в нове життя», очікуючи знайти «положення важкі, для яких потрібні сила душі і чеснота», «боюся, що не зумію добре перенести страждань і смерті»
У 1862 році в 34-річному віці Толстой одружився з любові на 18-річній дівчині, дочці лікаря придворного відомства Софії Андріївні Берс.
Через рік після одруження Толстой починає свій грандіозний твір роман-епопею "Війна і мир" (1863-69). Відразу після своєї появи в 1869 роман зміцнив за ним славу першого російського письменника.
В 1891 Росію наздогнав голод. Толстой не міг не відгукнутися на нещастя: він організовував їдальні за свої кошти, щоб годувати голодуючих, писав статті про жахи голоду і про те, чим це загрожує, - про повний занепад села, писав про виродження народонаселення, про високу смертності у селян, про те, що привілейований клас «повинен піти у середу народу з усвідомленням своєї провини перед ним ».
Помер Лев Миколайович Толстой у 1910 році далеко від своєї родини, від якої пішов, не витримавши протиріч зі своїми рідними у поглядах на важливі для нього проблеми релігії і народу. Великий, відомий усьому світові письменник прожив довге життя, з дитинства захоплений заповітною мрією: зробити всіх людей щасливими, якою він служив і словом і ділом.
Романи Толстого "Війна і мир" і «Анна Кареніна» - вершини російської літератури і, безсумнівно, світова в момент своєї появи. З цих двох романів "Війна і мир" - масштабніше за своїм задумом, оскільки є романом-епопеєю.
80-90-ті роки 1886 рік. «Смерть Івана Ілліча». У центрі проблематики філософські питання психології людини - питання про життя і смерть, сенс життя і смерті. Смерть, за Толстим, спростовує весь усталений уклад у життя, заснований на брехні і відчуженні людей один від одного. Життя Іллі Ілліча Головіна звичайнісіньке і найжахливіше, визначається суспільством. У фіналі смерть сприймається героєм як початок нового життя. 1886 рік. П'єси «Влада темряви», « Плоди освіти» 1900 «Живий труп». «Отець Сергій» «Хаджі-Мурат» «Після балу»
1873 – 1877 роки. «Анна Кареніна» Роман про сучасність. Дві сюжетні лінії: історія Анни Кареніної і історія Левіна - розвиваються паралельно. Обидва героя шукають щастя - поза сім'єю і в сім'ї («Думка сімейна») Зіткнення справжнього кохання з боргом матері та дружини. Пошук сенсу життя. Роман закінчується не смертю Анни, а духовно-релігійним прозрінням Левіна.
Толстой і Україна Лев Толстой здійснив поїздку у Київ протягом 14-16 червня 1879, відвідав Києво-Печерську лавру, Софійський і Михайлівський собори, духовну академію та деякі інші сакральні пам'ятки. Імовірно, зупинявся у сестри своєї дружини Г. А. Кузьминської на теперішній вулиці Льва Толстого № 9. Відтворив київські враження у праці«Дослідження догматичного богослов'я» та інших. У жовтні 1884 року Лев Толстой гостював у художника Миколи Ґе на хуторі Шевченковому поблизу села Івангорода, де відвідав івангородську лікарню та місцеву школу. Письменник побував також у селі Іржавець, зустрічався там з родиною Ревуцьких.
В зрілому віці Толстой вільно володів англійською, французькою, німецькою мовами; знав грецьку, латинську, італійська, польська, чеська, сербська, старослов'янська, українська, татарська; вивчав давньоєврейську, турецька, голландська, болгарська та інші мови.
Сенкан Лев Толстой Сильний,щирий,життєлюбий. Створює,пише,впливає. Намагався знайти сенс життя. Письменник.
Схожі презентації
Категорії