X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лауреати премії Нобеля у світовій літературі

Завантажити презентацію

Лауреати премії Нобеля у світовій літературі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Життя коротке, мистецтво нескінченне.» Оскар Уайльд « Рукописи не горять.» М. Булгаков « Література вилучена із законів тління. Вона одна не визнає смерті.» М. Салтиков-Щедрін «Твір, який читають, має теперішнє; твір, який перечитують, має майбутнє.» О. Дюма-син

Слайд 2

Вони стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони можуть скільки завгодно змінювати свою форму, але завжди залишатимуться джерелом знань. І усе це про книги…

Слайд 3

Загальна кількість всіх художніх, наукових та публіцистичних творів у світі становить приблизно 130 млн. Найдавнішою ж книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери. Цікаво, що автор жаліється на небажання молоді здобувати знання. Як бачимо, молодь абсолютно не змінилася з прадавніх часів.

Слайд 4

Що стосується найбільш популярних книг в світі, то пальма першості,безперечно, належить Біблії. Її загальний тираж – шість мільярдів примірників. На другому місці – цитатник Мао Цзедуна, а третє місце дісталося «Володарю перснів».

Слайд 5

На стінах храму у Фівах висічений древній літопис. Стіни храму є своєрідною книгою, найбільшою у світі за своїми розмірами, оскільки кам’яні “сторінки” її сягають сорока метрів завширшки.

Слайд 6

Лестерський кодекс" Леонардо — "трактат про воду, землю і небесні тіла" (саме таке первинна назва цієї книги), складений 500 років тому … Для нотаток знаменитий живописець використовував сепію, яку писав на 18 подвійних аркушах паперу з полотняною обробкою. Кожен з них був складний таким чином, що в підсумку вийшло 72 сторінки.

Слайд 7

Серед старовинних монгольських і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді.

Слайд 8

Лауреати премії Нобеля у світовій літературі

Слайд 9

Слайд 10

За заповітом Альфреда Нобеля винагорода має бути отримана людиною, що створила «найбільш видатні роботи в напрямку ідеалізму». Первісна вимога розглядати тільки ті роботи, що були створені в рік, що передує року нагороди, була змінена, щоб роботи могли бути розглянуті, якщо їх значення було визнано лише недавно.

Слайд 11

Редьярд Кіплінг (Rudyard Kipling) Велика Британія «За спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача”

Слайд 12

Слайд 13

Моріс Метерлінк (Maurice Maeterlinck) Бельгія “За драматичні твори, відзначені багатством уяви і поетичною фантазією”

Слайд 14

Слайд 15

Кнут Гамсун (Knut Pedersen Hamsun) Норвегія “За його монументальну працю “Соки землі”.

Слайд 16

Джордж Бернард Шоу Ірландія "За творчість, відзначену ідеалізмом і гуманізмом, за іскрометну сатиру, яка часто поєднується з винятковою поетичною красою"

Слайд 17

Томас Манн (Thomas Mann) Німеччина “Головним чином за його великий роман “Будденброки”, який незмінно отримав більш широке визнання, як одне з класичних творів сучасної літератури "

Слайд 18

Іван Бунін (Ivan Bunin) Росія "За строгу майстерність, з якою він розвиває традиції російської класичної прози."

Слайд 19

Томас Стернз Еліот (Thomas Stearns Eliot) США «За його видатний внесок у поезію»

Слайд 20

Ернест Хемінгуей (Ernest Miller Hemingway) США “За його майстерність у мистецтві оповідань, яку він продемонстрував у «Старий і море». За вплив на сучасний стиль"

Слайд 21

Слайд 22

Альбер Камю (Albert Camus) Франція “За його важливі літературні роботи, які чітко і серйозно висвітлюють проблеми людської совісті у наш час"

Слайд 23

Борис Пастернак (Boris Pasternak) Радянський Союз "За значні досягнення в сучасній ліричній поезії, а також за продовження традицій великого російського епічного роману"

Слайд 24

Михайло Шолохов (Michail Sholokhov) СРСР “За художню силу і цілісність, з якою, у його епопеї “Дон”, він дав вираз історичному етапу у житті російського народу"

Слайд 25

Пабло Неруда (Pablo Neruda) Чилі "За поезію, яка з надприродною силою втілила в собі долю цілого континенту"

Слайд 26

Генріх Белль (Heinrich Boell) Західна Німеччина "За творчість, в якій поєднується широке охоплення дійсності з високим мистецтвом створення характерів і яке стало вагомим внеском у відродження німецької літератури"

Слайд 27

Ґабрієль Ґарсія Маркес (Gabriel Garcia Marquez) Колумбія "За романи та оповідання, в яких фантазія і реальність, поєднуючись, відображають життя і конфлікти цілого континенту"

Слайд 28

Йосип Бродський (Joseph Brodsky) США, Росія “За авторську всеосяжність, пройняту ясністю думок і поетичністю. "

Слайд 29

« Література вилучена із законів тління. Вона одна не визнає смерті.» М. Салтиков-Щедрін Чи справді може замінити комп’ютер “живе слово”?!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література