X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кримські сонети

Завантажити презентацію

Кримські сонети

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Романтичний світ “ Кримських сонетів ” Адама Міцкевича Мета роботи: дослідити романтичний світ “ Кримських сонетів ” Адама Міцкевича . Предмет дослідження: романтизм – один із найскладніших і найцікавіших напрямів у світовій літературі; життя та творчість Адама Міцкевича; цикл поезій “ Кримські сонети ”, їх тематика . Результатом дослідження є становлення романтизму як літературного напрямку в польській літературі ; аналіз збірки “ Кримські сонети ” як поетичного циклу.

Слайд 2

Романтизм — це літературний напрям, що виник наприкінці XVIII ст. й існував у літературах Європи й Америки у першій половині XIX ст.

Слайд 3

В жодному з художніх напрямів, що історично передували романтизму, не набули такої концентрованої і виразної форми описи природи та кохання до жінки. Природа в романтиків виходить далеко за межі звичайного опису місця, де відбувається дія, і сама перетворюється на дійову особу. Не меншу увагу письменники-романтики приділяли у своїх творах обставинам внутрішнього та зовнішнього життя власної особистості, якій часто надавали майже космічного масштабу

Слайд 4

Головною темою польського романтизму завжди була тема свободи, особливо свободи національної. Література романтизму грала у цьому зв’язку велику революційну роль. Вона надихнула поляків на повстання, яке почалося у 1830 р. і було жорстоко придушено російською армією у 1831 р.

Слайд 5

Юліуш Словацький Северин Гощинський

Слайд 6

АДАМ МІЦКЕВИЧ (1798 – 1855)   В особі Адама Міцкевича польська література здобула талановитого романтика, який висловив всю тугу поневоленої польської душі, її невичерпне багатство і моральну красу. Митець створив у своїй поезії образ батьківщини , що мріє про звільнення, і співця котрий вільно й віддано служить цьому звільненню. Саме життя потребувало появи поета такого таланту, як Міцкевич. аби він засвідчив пробудження польської нації й усіх слов'ян. Романтизм у творчості Міцкевича набув нових рис, наблизився до життя, до проблем слов'янства та національних витоків.

Слайд 7

Адам Міцкевич народився 24 грудня 1798 року в с. Заосьї неподалік від м. Новогрудка (нині Білорусь). Він походив із дрібної обезземеленої шляхти.

Слайд 8

Слайд 9

А. Міцкевич та О. Пушкін Міцкевич в літературному салоні З. Волковської

Слайд 10

В 1825 році Міцкевич відвідує Крим, що справив на нього надзвичайне враження

Слайд 11

Тут поет створює свій цикл поезій “ Кримські сонети ”

Слайд 12

І. Аккерманські степи

Слайд 13

ІІ. Морська тиша

Слайд 14

ІІІ. Плавба

Слайд 15

ІV. Буря

Слайд 16

VІ. Бахчисарай

Слайд 17

VІІІ. Гробниця Потоцької

Слайд 18

ІХ. Могили гарему

Слайд 19

Х. Байдари

Слайд 20

ХІ. Алушта вдень

Слайд 21

ХІІІ. Чатир-Даг

Слайд 22

ХV. Дорога над прірвою в Чуфун-Кале

Слайд 23

ХVІІ. Руїна замку в Балаклаві

Слайд 24

ХVІІІ. Аю-Даг

Слайд 25

Справжній титан духу, Міцкевич залишив чималий творчий спадок, цікавий як своєю художньою формою, майстерністю та довершеністю, так і тією надзвичайно вагомою суспільною проблематикою, яку він порушує. Як і багато інших письменників тієї історичної доби, Міцкевич у своїй творчій еволюції проходить шлях від класицизму до романтизму, а в окремих творах вдається вже й до елементів реалістичної поетики.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література