Філософія Льва Достаєвського
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Життя людини наповнюється змістом в тій мірі, в якій він підпорядковує її виконання волі Бога, а воля Бога дана нам як закон любові, що протистоїть закону насильства.
Людське в людині вважається природним, а природу людини, як первинну і незмінну, ставиться вище всіх суспільних форм, прибуткових і змінних.
Головною метою Л.М. Толстого є показ розвитку людини як особистості в пору його дитинства, отроцтва і юності, тобто в ті періоди життя, коли людина найбільш повно відчуває себе у світі, свою нерозривність з ним, і потім, коли починається відділення себе від світу і осмислення навколишнього його середовища.
"Я, - пише Толстой, - як ніби жив-жив, йшов-йшов і прийшов до прірви і ясно побачив, що попереду нічого немає, крім погибелі".
"Я не міг надати ніякого розумного сенсу жодному вчинку, ні всьому моєму життю. Мене тільки дивувало те, як міг я не розуміти цього в самому початку. Все це так давно всім відомо. Не сьогодні завтра прийдуть хвороби, смерть (і приходили вже) на улюблених людей, на мене, і нічого не залишиться, крім смороду і черв'яків. Справи мої, які б вони не були, все забудуться - раніше, пізніше, та й мене не буде. Так з чого ж клопотати? "
"Можна жити тільки, поки п'яний життям, а як протверезівши, то не можна не бачити, що все це - лише обман, і дурний обман!"
Віра є свідомість людиною такого свого положення в світі, яке зобов'язує його до відомих вчинків.
"Життя для себе не може мати ніякого сенсу ... Щоб жити розумно, треба жити так, щоб смерть не могла зруйнувати життя ".
Життя, справжнє життя, говорить Толстой, полягає у пошуку істини, а істина - в єднанні людей. Єднання людей досягається любов'ю всіх до всіх. Толстой стверджує, що щастя людини - в любові до всіх, і разом з тим розуміє, що на землі не може бути такої любові.
"Так як поняття Бога не може бути інше, як поняття початку всього того, що пізнає розум, то очевидно, що Бог, як початок усього, не може бути збагненний для розуму. Тільки йдучи шляхом розумного мислення, на крайньому межі розуму можна знайти Бога, але, дійшовши до цього поняття, розум вже перестає осягати ".
Існує два різні способи морального керівництва: перший полягає в тому, що дається точний опис вчинків, які людина має робити або яких він повинен уникати, другий спосіб полягає в тому, що керівництвом для людини є недосяжна досконалість ідеалу.
Схожі презентації
Категорії