X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Філософи та філософія стародавньої Греції

Завантажити презентацію

Філософи та філософія стародавньої Греції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Давні греки були переконані, що біля витоків усього сущого стоять боги. Але в міру накопичення знань грецькі вчені почали шукати інших пояснень сутності світу. Їх називали філософами, що в перекладі з грецької означає “любителі мудрості”.

Слайд 3

Сокра т (грец. Σωκράτης, 469 до н. е., Афіни — 399 до н. е.,) — давньогрецький філософ, не залишив жодного письмового джерела після себе. На його думку філософія покликана удосконалювати людину, добрі вчинки зумовлені знаннями. Він вважав, що потрібно вміти правильно мислити і робити логічні висновки. За доносом Сократа звинуватили в тому, що він деморалізує юнацтво, віддаючи перевагу новим, а не загальновизнаним богам, і засудили до смерті. Сократ помер, випивши отруту цикуту.

Слайд 4

Плато н (грец. Πλάτων;  427 до н. е. — 347 або 348 до н. е.) — давньогрецький мислитель, поряд з Піфагором, Парменідом і Сократом основоположник європейської філософії; глава філософської школи. Платон порівнював наш світ із печерою, на стінах якої миготять тіні — відображення досконалих образів (ідей), існуючих в ідеальному, вищому світі, наповненому світлом. Щоб пізнати світ ідей, потрібно тренувати розум. У 388 р. до н. е. Платон заснував в Афінах Академію.

Слайд 5

Арістотель Учень Платона, Арістотель (384-322 до н.е.) переосмислив погляди вчителя і створив власне вчення («Платон мій друг, та істина дорожча»). Він заснував свою філософську школу — Лікей. Арістотель був вихователем Александра Македонського.

Слайд 6

Піфаго р (580 до н. е. — 500 до н. е.) — давньогрецький філософ, релігійний та політичний діяч, засновник піфагореїзму. Згідно з легендою, його батько, Мнесарх, звернувся до Піфії з приводу однієї дуже важливої для нього подорожі. Він отримав відповідь, що подорож буде успішною, а його дружина народить дитину, яка буде виділятися з-поміж усіх, хто жив коли-небудь, красою й мудрістю, і принесе людському роду дуже велику користь на всі часи. Після пророцтва Мнесарх дав своїй дружині нове ім'я — Піфаїда, а новонародженому — Піфагор.

Слайд 7

Евклі д (грец. Ευκλείδης; близько 365 — близько 300 до н. е.) — старогрецький математик і визнаний основоположник математики. Родом з Афін, був учнем Платона. Автор найдавніших трактатів з математики, що дійшли до сьогодення. Основна праця Евкліда «Начала» (латинізована назва «Елементи») включає в себе 15 книжок, у яких міститься систематизований виклад геометрії, а також деяких питань теорії чисел.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Філософія