Феномен “ емпіричного театру ” Б. Брехта
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Німецький письменник Бертольд Брехт (1898 – 1956) був сміливим новатором у драматургії. Свої погляди а театральне мистецтво він виклав у численних статтях і трактатах:
“ Про оперу ” – (1930); “ Короткий опис нової техніки акторського мистецтва ” (1940); “ Маленький органон ” (1948) та ін.
Брехт створив теорію “ епічного театру ”, яка стала результатом його естетичних пошуків і художньої практики. Драматург розрізняв два види театру: драматичний; епічний.
Він іноді називав свій театр театром “ епохи науки ”. Кожна брехтівська драма – це дослідження, а коли робиш досліди, не потрібно занадто хвилюватись – ні актору, ні глядачу.
Сама назва “ епічний театр “ має на увазі, що в цьому театрі не стільки відтворюють теперішню дію, скільки розповідають про дію, яке вже пройшла.
Вихідним принципом епічного театру оголошується раціоналістичність, “ епічний театр “ перетворює глядача в спостерігача, який глибоко досліджує дійсність.
Кожна брехтівська п єса – це саме така митецька операція, тому що, як говорить Брехт, “ не можна обійтися без хитрості, поширюючи правду серед людей “.
Схожі презентації
Категорії