ВІКТОРИНА “ФЕНОМЕН ЛОМОНОСОВА”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Який великий російський вчений був поетом, художником, хіміком, геологом, металургом… Михайло Васильович Ломоносов.
2. Який вищий навчальний заклад Росії і коли був заснований з ініціативи М. В. Ломоносова? Московський університет, у 1755 році.
4. Назвіть навчальні заклади, де вчився Ломоносов. Слов’яно-греко-латинська академія, Києво-Могилянська академія, Санкт-Петербурзька академія, Марбурзький університет.
7. Яке нововведення започаткував Ломоносов при викладанні хімії? У 1748 році М. В. Ломоносов ввів лабораторні заняття з хімії для студентів. Це було за 75 років до того, як це зробив німецький хімік Ю. Лібіх.
8. Який поет писав про Ломоносова, що “архангельский мужик… стал разумен и велик” ? Це вірш Некрасова “ Школяр ”.
9. «Скільки годин я витрачаю на сон, стільки ж віднімаю у бодрствования». Якому відкриттю Ломоносов дав це образне порівняння? Це закон збереження маси речовин.
10. В якому документі Ломоносов сформулював закон збереження маси речовин? В одному з листів до видатного математика Л. Ейлера у 1748 році.
11. Наведіть 2 – 3 наукові терміни, які ввів Ломоносов в російську мову. До нашого часу збереглися введені ним слова: формула, термометр, пружність тощо.
12. Яка наукова праця з хімії написана Ломоносовим у віршованій формі? “ Лист на користь скла ”.
13. Назвіть прізвища вчених, які займалися вивченням атмосферної електрики. М. Ломоносов та Г. Ріхман.
14. Який метод захисту від блискавки був запропонований Ломоносовим? Ломоносовим був вперше запропонований блискавковідвід – для відведення “ електричної сили “.
16. Розвиток яких хімічних виробництв пов’язаний з ім’ям М. В. Ломоносова? Порцелянова, скловарна, металургійна, соледобувна та гірничорудна промисловість.
17. Почесним членом якої російської академії було обрано Ломоносова у 1763 році? Російської академії мистецтв.
18. Яку картину створив разом із своїми учнями М. В. Ломоносов? Це була мозаїчна картина “ Полтавська баталія “.
19. Скільки і яких мов знав Ломоносов? М. В. Ломоносов знав 10 мов: російську, німецьку, французьку, англійську, італійську, іспанську, польську, латинську, церковнослов'янську та грецьку.
Дякую за участь у нашій вікторині Думаю, ви дізналися багато нового про великого вченого – М. В. Ломоносова. Підготувала вікторину для вас вчитель хімії Березанської ЗОШ І-ІІІ ст. Винокурова Т. К.
Схожі презентації
Категорії