X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Д.Г. Байрон. Поема « Мазепа». Її історична основа та романтичний міф

Завантажити презентацію

Д.Г. Байрон. Поема « Мазепа». Її історична основа та романтичний міф

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Д.Г. Байрон. Поема « Мазепа». Її історична основа та романтичний міф. Риси романтичного героя в образі Мазепи. Вчитель: Онищенко Ніна Іванівна, Великобудківський НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ

Слайд 2

Дж. Байрон Поема « Мазепа». Її історична основа та романтичний міф. Риси романтичного героя в образі Мазепи

Слайд 3

План уроку 1.Іван Мазепа- історична постать 2.Образ Мазепи в світовій літературі. 3.Поема “ Мазепа” Д. Байрона- романтична поема. 4. ТЛ Романтичний герой;”байронічний герой”. 5. Образ Мазепи в поемі Байрона. 6. Символи в поемі 7. Вирішення проблемного питання 8. “ Вільний мікрофон”

Слайд 4

І.С.Мазепа

Слайд 5

Слайд 6

Царь Петро І Нагородив Мазепу орденом Андрія Первозваного. Після його переходу на бік Карла ХІІ оголосив анафему (прокляття, відлучен-ня від церкви)

Слайд 7

Карл ХІІ і Мазепа під час Полтавської битви

Слайд 8

Слайд 9

Дипломат, політичний діяч Гетьман поліглот Патріот Меценат Високоосвітчена людина

Слайд 10

Вольтер “ Історія Карла ХІІ” (1731р) « Мазепа…був чоловік хоробрий, запобігливий, невтомний робітник, недивлячись на свою старість. Він таємно об”єднався з шведським королем, щоб прискорити падіння царя...”

Слайд 11

Ілько Борщак, Рене Мартель “ Мазепа. Життя і пориви великого гетьмана” (1933р.) Автори переконливо доводять, що історія, яку вигадав Ян Пасека про покарання Мазепи, вигадка, що такого ніколи не було.

Слайд 12

В.Гюго. Поема “ Мазепа”(1828р.) Мазепа величний, фізично сильний, самотній у своїх преживаннях, гордий, волелюбна натура.

Слайд 13

Ю.Словацький Трагедія “ Мазепа” (1840р.) Автор показав, що до Мазепи поставились несправедливо, він не винен, оскільки захищав короля.

Слайд 14

В.Сосюра . Поема “ Мазепа” (1960р.) В поемі є епізод, як Мазепу прив”язали до спини дикого коня. Цей сюжет перегукується з відомим романтичним сюжетом.

Слайд 15

Образ Мазепи в живописі Л.Булянже “Муки Мазепи”

Слайд 16

Слайд 17

Е. Делакруа “Мазепа на помираючому коні” “

Слайд 18

О.Верне « Мазепа серед вовків»

Слайд 19

Е.Харпентер « Козаки знаходять Мазепу»

Слайд 20

Д. Байрон Поема “ Мазепа” (1818 р.) В основі поеми- історичні події та романтичний міф

Слайд 21

Романтична поема Дж. Байрон Поема “ Мазепа” Ліро-епічна Головний герой- неординарна особистість Образи - символи В основі- легенда Експресивні вираження переживань

Слайд 22

Мазепа-романтичний герой “байронічного типу”? Трагічна нескореність Похмурість Мовчазність Рухи повільні, урівноважені Самоповага Уміння цінувати слово “Байрон малює Мазепу з симпатією як людину сміливої вдачі і могутньої волі, постать безумовно романтичну і титанічну , але ніяк не похмуро-демонічну” (К. Шахова) Образ Мазепи Образ Мазепи

Слайд 23

Символи в поемі Кінь Дикий кінь Природа Сонце Доля

Слайд 24

Образ Україна в поемі Україна Портрет Мазепи “ Дикий кінь” Природа (“дикий ліс”,” дика площіна”, “дикий степ”) Селяни

Слайд 25

Ференц Ліст- видатний угорський композитор Етюд “ Мазепа”(1841-1861рр.) портрет

Слайд 26

Прометей Мазепа “ Дух бунтарства- не покути” Проблемне питання: Чому Байрон називав Мазепу титаном? Чи є в цьому якийсь зв’язок із титаном Прометеєм?

Слайд 27

Вільний мікрофон Запрошуємо висловити свою думку щодо поеми Д.Байрона “ Мазепа”; образу головного героя поеми; що найбільше вразило, запам”яталось; що нового дізнались.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література