X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бойове товариство, героїзм і подвиги запорожців у бою під Дубно. Розділи VI-VIII

Завантажити презентацію

Бойове товариство, героїзм і подвиги запорожців у бою під Дубно. Розділи VI-VIII

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Бойове товариство, героїзм і подвиги запорожців у бою під Дубно. Розділи VI-VIII.

Слайд 2

Епіграф уроку Незабаром увесь польський південний схід став жертвою страху. Скрізь пройшли чутки: “Запорожці!.. Показалися запорожці!.. ” Усі знали, що тяжко мати справу з цією загартованою постійними війнами юрбою, відомою під назвою Запорозького війська, яке і в свавільному безладді своєму зберігало лад, обміркований на час битви. М. Гоголь “Тарас Бульба”

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Запитання та завдання для учнів Чому запорожці відправилися у похід? З ким воювало козацьке військо? Як військовий похід змінив Остапа та Андрія? Чому радів старий Тарас, коли спостерігав за синами? Чим відрізнялися брати у бою? Знайдіть у тексті повісті відповідні рядки.

Слайд 4

Атака козаків

Слайд 5

Текстологічний аналіз повісті Бесіда з учнями В чому полягала тактика запорожців в бою під Дубно? Знайдіть описи людської біди. За допомогою яких художніх засобів автор досягає напруженості, динамізму, трагедійної загостреності розповіді? Які почуття викликає у вас опис обложеного міста?

Слайд 6

Облога міста

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Текстологічний аналіз повісті Запитання для учнів Хто прийшов уночі в козацький табір? З чого починається зрада Андрія? Хто з козаків звернув уночі увагу на ходіння Андрія? Визначте позитивні і негативні риси Андрія, які виявилися під час його перебування в Дубно. Чому Гоголь показав, що вслід за прибуттям Андрія в оточене місто прибула їжа?

Слайд 10

Слайд 11

Красуня глянула на хліб і звела очі на Андрія, – і багато було в очах тих. Цей зворушений погляд… був зрозуміліший Андрієві, ніж уся мова…

Слайд 12

– Не обманюй, лицарю, ні себе, ні мене, – казала вона, хитаючи тихо прекрасною головою своєю, – знаю, і на велике моє горе, знаю, що тобі не можна кохати мене; і знаю я, який обов’язок і заповіт твій: тебе кличуть батько, товариші, вітчизна, а ми – вороги тобі.

Слайд 13

– А що мені батько, товариші і вітчизна? – сказав Андрій, струснувши поривчасто головою і випроставши весь стрункий, як надрічковий осокір стан свій.

Слайд 14

– Таж коли так, то ось що: нема в мене нікого!.. Хто сказав, що моя вітчизна Україна? Хто дав мені її за вітчизну? Вітчизна є те, чого шукає душа наша, що миліше для неї над усе.

Слайд 15

– Вітчизна моя – ти! І понесу я вітчизну цю в серці моїм, понесу її, поки стане мого віку, і подивлюсь я, нехай хто-небудь з козаків вирве її звідти! І все, що тільки є продам, віддам, погублю за таку вітчизну!

Слайд 16

Слайд 17

Текстологічний аналіз повісті Запитання та завдання для учнів Як ви вважаєте, чи міг Андрій відмовитися допомогти панночці та її матері? Чи полягає зрада у згоді врятувати кохану від голоду? Чи збирався Андрій просто віднести їжу вмираючим від голоду? Чи мучили його сумніви? Що відчуває Андрій у присутності дівчини? Чи була панночка впевнена, що Андрій прийшов назавжди? Що вона усвідомлює? Що стало причиною зради Андрія? Чи думає Андрій про обов’язок перед батьківщиною, віддавшись на волю сильного почуття? Як автор пояснює людський бік його вчинку? Як Гоголь ставиться до героя? Чи можна зрозуміти і виправдати Андрія? Як ви ставитесь до його вчинку?

Слайд 18

Текстологічний аналіз повісті Запитання для учнів Яка думка весь ранок мучила Тараса? В чому він був абсолютно впевнений і чого боявся більше за все? Чи став би Тарас сумніватися в Остапі? Хто розвіяв сумніви старого полковника? Що стає відомо із слів Янкеля про подальшу поведінку Андрія? Про що свідчить зміна його одягу? Які слова передав Андрій через Янкеля? Що більше всього вразило Тараса?

Слайд 19

– Він перейшов з доброї волі. Чим людина винна? Там йому краще, туди він і перейшов…

Слайд 20

– Брешеш, чортів Іуда! – закричав вийшовши із себе Тарас… – Я тебе вб’ю, сатана! Утікай звідси, не то – тут же тобі і смерть!

Слайд 21

Текстологічний аналіз повісті Бесіда з учнями Що трапилося вночі у таборі козаків? Навіщо козаки, які стояли під стінами оточеного міста, обсипали насмішками вороже військо? Яка важлива подія пов’язана в цьому епізоді з головними героями? Прокоментуйте відповідь Остапа та реакцію Тараса на обрання сина курінним отаманом.

Слайд 22

Козаки викликають ворогів на поєдинок

Слайд 23

Текстологічний аналіз повісті Запитання та завдання для учнів Знайдіть описи зовнішності козаків. Як одягалися запорожці? Порівняйте їхнє вбрання з тим, як одягалися поляки.

Слайд 24

Слайд 25

Текстологічний аналіз повісті Бесіда з учнями Яка звістка стривожила запорожців? Який наказ віддав кошовий отаман? Чому козаки прислухаються до найстаршого козака? Про що свідчить розділення козацтва на дві частини? Як розуміє Тарас суть товариства? Що запропонував Тарас товаришам на прощання? Як козаки сприймають Тарасові слова?

Слайд 26

Запорожці слухають кошового отамана

Слайд 27

М. Дерегус “Промова Тараса перед козаками”

Слайд 28

Слайд 29

Підсумки уроку Запитання та завдання для учнів Які козацькі звичаї у військових походах описав Гоголь? Проаналізуйте опис козацтва. Наведіть приклади козацької демократії. Визначте ставлення автора-оповідача до козацького життя, аргументуючи свою думку цитатами. Яке враження справили на вас епічні епізоди? Які слова і вирази з тексту створюють це враження?

Слайд 30

Домашнє завдання Читати розділ ІХ, скласти план; підготувати усний коментований переказ епізодів бою; відмітити слова, які описують поведінку козаків у бою. Індивідуальне завдання: виразне читання промови Тараса про товариство.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література