X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біблія у творчості Т. Г. Шевченко

Завантажити презентацію

Біблія у творчості Т. Г. Шевченко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біблія у творчості Т. Г. Шевченко Підготували учениці 9-А класу Охрименко Д., Мовчан В.

Слайд 2

Упродовж віків Біблія справляла великий вплив на духовне життя, літературу, культуру, образотворче мистецтво українського народу.

Слайд 3

Біблійні мотиви широко використовуються в творчості Т.Г . Шевченка

Слайд 4

Для Шевченка Біблія -- улюблена книга його дитинства. Деякі її частини, як Псалтир, він знав напам'ять. Для поета Біблія - джерело особистих і суспільних переживань.

Слайд 5

 Біблія зміцнила піднесений лад душі українського генія, дала велику міру його святому гнівові, його безмежній любові до рідного народу, його широкому братолюбству, його безкраїй печалі над теперішнім і незнищенній світлій надії на майбутнє.

Слайд 6

Молюсь тобі, боже милий, Господи великий! Що не дав мені загинуть Небесний владико, Що дав мені добру силу Пересклить горе...« Рядки з поезії «Сон»

Слайд 7

Біблія була для Шевченка не лише джерелом духовних істин, а й високохудожньою книгою, джерелом мотивів, сюжетів, образів.

Слайд 8

 «А ще кто речет, яко люблю Бога, а брата свого ненавидит, ложь єсть».- цитата з твору «І мертвим, і живим, і ненародженим,..»

Слайд 9

В останній період творчості поета переспіви й травестії біблійних сюжетів посідають значне місце.

Слайд 10

Отже, як бачимо, Шевченко часто звертається до біблійних мотивів, до псалмів староєвропейських пророків. Саме звідси він брав теми для своїх творів, епіграфи. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література