X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Байрон, Джордж Гордон"

Завантажити презентацію

"Байрон, Джордж Гордон"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Fugitive Pieces У грудні 1806 року Байрон видав першу збірку віршів ("Fugitive Pieces"), які, за порадою друга, який вважав окремі вірші надто чуттєвими, вилучив з продажу і знищив.

Слайд 2

Хэрроу Школа Хэрроу или Харроу (англ. Harrow School) — одна из известнейших и старейших британских публичных школ для мальчиков, расположенная в ныне лондонском районе Хэрроу. Школа Хэрроу была основана в 1571 году в годы правления королевы Англии Елизаветы I. Наступний слайд

Слайд 3

Байрон Мати, майже позбавлена засобів до існування, відвезла сина на свою батьківщину в Абердин. У 1798 році по смерті двоюрідного діда Байрон успадкував титул лорда й родовий маєток - Ньюстедське абатство.

Слайд 4

Школа Хароу У 1801 році Байрон вступив до аристократичної школи Хароу; у 1805 році - до Кембриджського університету. Школа Хароу

Слайд 5

"Години дозвілля" Незабаром у світ вийшло друге видання цієї збірки. Обидва видання з'явилися без посилання на авторство. Уперше своє ім'я Байрон поставив на збірці "Години дозвілля", яка побачила світ у червні 1807 року.

Слайд 6

Джордж… У січні 1808 року на сторінках впливового "Единбурзького огляду" була надрукована рецензія. Критик, ознайомившись із віршами, вказав на те, що вони: незрілі й наслідувальні. Байрон зробив першу й свою найбільш невдалу спробу створити за прикладом інших романтиків образ-маску: юнака-поета, поета-аристократа.

Слайд 7

Видатна людина … Образ був сконструйований з використанням новітніх романтичних мотивів: у прихильності до родового замку ("Прощання з Ньюстедом") було щось від вальтер-скоттівського середньовіччя; у пристрасті до спогадів - від властивої Вордсворту мрійливої самозаглибленості; в анакреонтичних любовних віршах, героїні яких ховаються за вигаданими іменами Еми, Кароліни, угадувався вплив Т. Мура.

Слайд 8

Фото Байрона

Слайд 9

Байрон Однак за межами збірника залишилося те краще, що вже було написано й що саме тоді писав Байрон. Наприклад, вірші, звернені до Мері Чаворт: "Уривок, написаний невдовзі після заміжжя міс Чаворт", "Спогад",- свідчення юнацької любові поета, що назавжди залишилися в його віршах як перше й найщиріше почуття.

Слайд 10

1 липня до Байрону і Шеллі приєднався Л. Хант, щоб разом з ними редагувати недовго проіснував журнал "Ліберал". Через кілька днів Шеллі потонув, і на опікою Байрона виявилися Хант, його хвора дружина і шестеро некерованих дітей. У вересні Байрон перебрався до Генуї і зажив в одному будинку з обома Гамба. Ханти приїхали слідом і оселилися в Мері Шеллі. Байрон повернувся до роботи над "Дон Жуаном" і до травня 1823 року завершив 16-ту пісню.

Слайд 11

Слайд 12

Він вибрав в герої легендарного спокусника і перетворив його в невинного простака, якого домагаються жінки; але і запеклий життєвим досвідом, той за своїм характером, світосприйняттям і вчинків все одно залишається нормальним, розумним людиною в безглуздому звихнулися світі.

Слайд 13

Байрон послідовно проводить Жуана через ряд пригод, то смішних, то зворушливих, - від "платонічного" спокушання героя в Іспанії до любові-ідилії на грецькому острові, від рабського стану в гаремі до положення фаворита Катерини Великої, і залишає його заплутався в мережах любовної інтриги в англійському сільському особняку. Байрон плекав честолюбний задум довести свій шахрайський роман у віршах до 50, якщо не більше пісень, але встиг закінчити тільки 16 і чотирнадцять строф 17-й пісні. У "Дон Жуана" відтворений повний спектр почуттів; іскрометна, цинічна, часом гірка сатира зриває маски з лицемірства і облуди.

Слайд 14

Допомога Греції у війні за незалежність. Втомлений від безцільного існування, скучили за активної діяльності, Байрон ухопився за пропозицію лондонського Грецького комітету допомогти Греції у війні за незалежність.

Слайд 15

15 липня 1823 15 липня 1823 він відбув з Генуї разом з П. Гамба і Е. Дж. Трелоні. Близько чотирьох місяців він провів на острові Кефалонія, очікуючи інструкцій від Комітету.

Слайд 16

19 квітня 1825 рік… Байрон дав гроші на спорядження грецького флоту і на початку січня 1824 приєднався до князя Маврокордатос в Міссолунгі. Він прийняв під своє командування загін суліотов (греко-албанців), яким виплачував грошове забезпечення. Протверезіння чварами серед греків і їх користолюбством, виснажений хворобою, Байрон помер від лихоманки 19 квітня 1824.

Слайд 17

Презентацію виконав Учень 9-В класу Манжуленко Богдан Дякую за Увагу!!! На початок

Слайд 18

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література