X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Багатство людської душі, краса і щирість людських почуттів у «Книзі пісень» Петрарки

Завантажити презентацію

Багатство людської душі, краса і щирість людських почуттів у «Книзі пісень» Петрарки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Багатство людської душі, краса і щирість людських почуттів у «Книзі пісень» Петрарки

Слайд 2

Асоціативний ряд ● Відродження (Ренесанс); ● гуманізм; ● Італія. Місто Флоренція. Італійська архітектура Відродження “ Мадонна з немовлям ” Джованні Белліні.

Слайд 3

Літературознавчі терміни ● Сонет ● Катрен ● Терцет

Слайд 4

Перевіримо знання Сонет – тверда віршова форма, ліричний вірш, який складається з 14 рядків п’ятистопного або шестистопного ямба, двох чотиривіршів (катренів) з перехресним римуванням та двох тривіршів (терцетів) з різними видами римування.

Слайд 5

Катрен – чотиривірш, строфа із чотирьох рядків, яка вживається і в неповному римованому вірші і в неримованому.

Слайд 6

Терцет – тривірш, який може виступати, як самостійний твір або бути складником більшої строфи, пов’язаним з перехідним римуванням.

Слайд 7

Про кого йде мова ● Народився й жив в Італії. ● Уславився своєю освіченістю. ● Був увінчаний лавровим вінком. ● Усе життя кохав одну жінку.

Слайд 8

Італійські гуманісти Данте 1265 — 1321р. Франческо Петрарка 1304—1374

Слайд 9

Завдання виразно прочитати сонет; визначити тему й ідею; які художні засоби використані поетом для відтворення думок, настрою, почуттів ліричного героя; знайти підтвердження словам Є. Богата в сонетах: «Ми відчуваємо в Петрарці живу душу, що страждає і сумує, викликаючи гостре співчуття, бо кохає не «ідеальний», вигаданий образ, а живу, «земну» жінку. Його сонети – листи до неї». «Чим старше він ставав, тим більше йому здавалося, що його кохання до неї – провина перед Богом». «Він кохав на відстані… Кохав, незважаючи на обставини й відстані».

Слайд 10

Вибираємо завдання Сонет 61 Про що згадує поет у цьому сонеті? Яка роль урочисто-ліричної анафори у трьох перших строфах 61 сонету? Сонет 132 Яким є стан ліричного героя? Яка роль художньо-психологічних антитез у сонеті? Сонет 267 Які чесноти Лаури пам’ятає поет і говорить про них у сонеті? Доведіть, що це сонет. Сонет 312 Заради чого поет готовий зустріти свою смерть? Який художній засіб використовує Петрарка в сонеті, заперечуючи всі радощі життя?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література