X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
А. Камю. «Чума»

Завантажити презентацію

А. Камю. «Чума»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Характеристика образу доктора Ріє

Слайд 2

Ріє виступає носієм думки автора. Із усіх героїв, які мають не тільки свою історію, а й свої сумніви перед загро-іою біди, здається, лише Ріє точно знає, що треба робити — укріпитися у своєму обов’язку і просто робити свою справу. Не ставати на коліна перед долею, не пасувати — ось що потрібно людині у скрутному становищі, на думку Ріє.

Слайд 3

Ріє — людина, що визнає лише факти. Прагне до точності її викладу, не вдаючись ні до якого «художнього» прикрашення. За вдачею, світосприйняттям, характером занять, перебігом подій він орієнтується лише на розум та логіку, не визнає двозначності, хаосу, ірраціональності. Ріє виконує свій обов'язок лікаря, допомагає хворим, ризикує власним життям, жодного разу не піддавши сумніву свою роль у боротьбі з конкретною хворобою, зі злом взагалі.

Слайд 4

Для Ріє його діяльність не є подвигом, він просто сумлінно ставиться до свого обов’язку. Він вважає, що «не можна водночас лікувати і знати», а часом треба рятувати людське життя всупереч «знанню» того, що це марно. Треба працювати і допомагати людям завжди, навіть всупереч надії. Людина вільна у своєму виборі, а значить, має відповідати за все, що діється навколо. Це возвеличує людину по-справжньому. Від неї лише вимагається бути чесною, знати і виконувати свій обов’язок. Саме це могло врятувати людину від будь-якого зла.

Слайд 5

Лікар Ріє щодня поспішає до хворих, він усвідомлює, що кожен день може стати для нього останнім, він навіть усвідомлює, що всі його намагання врятувати хоч когось будуть марні. Для чого тоді все це? Але Ріє каже: «Для мене такі слова, як врятування людини, звучать надто гучно. Мене цікавить здоров’я людини, у першу чергу здоров’я». Адже колись він присягався допомагати людині. І тепер він просто виконує свій обов’язок.

Слайд 6

Доктор Ріє за своїм характером - людина серйозна, небагатослівна і неемоційна, бо керується власним розумом, тверезо оцінює ситуацію. Він розуміє, що там, де паніка, де плітки, не може бути справжнього діла. Виконуючи свій обов’язок лікаря, допомагаючи хворим, ця людина ризикує власним життям, і жодного разу він не піддав сумніву свою роль у боротьбі з цією жахливою хворобою і злом взагалі. Саме через його світосприйняття, тобто через його роздуми, ми дізнаємось про реальний розвиток подій, про вчинки інших людей.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література