X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життя людини – найвища цінність

Завантажити презентацію

Життя людини – найвища цінність

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Я І Україна ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА «Людина серед людей» «Життя людини – найвища цінність»

Слайд 2

Вчитель початкових класів Хабрат Антоніна Анатоліївна Новофедорівська зош І-ІІІ ступенів Голопристанський район Херсонська область

Слайд 3

Засідання редколегії усного журналу «Юний кореспондент і радник» Форма уроку :

Слайд 4

Очікувані результати: Розширити і узагальнити знання про життя як найвищу цінність Закріпити знання про права дітей Довести до свідомості учнів розуміння свого місця в житті Прищеплювати любов до природи-джерела життя на землі Виховувати потребу до знань як необхідної умови для вирішення проблем

Слайд 5

Слайд 6

Девіз уроку : Не просто слухати, а чути, Не просто дивитись, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати, Дружно й плідно працювати.

Слайд 7

Рубрика: Міні – модуль Кожному від народження надається найцінніший дар - життя . Це найдорогоцінніше , що є у кожної людини. Але, як це не дивно, люди зневажливо відносяться до цього дару. Не вміють берегти його, насолоджуватися ним. Тому я пропоную вам історію…

Слайд 8

Притча “Цінність життя” Один бізнесмен зібрав собі великий капітал, який склав 4 000 000 доларів. Він вирішив, що візьме рік відпустки, щоб пожити собі на втіху. Але не встиг ухвалити рішення, як його відвідав Ангел Смерті. Бізнесмен дуже злякався і вирішив будь - яким способом умовити Ангела Смерті продати йому небагато часу. - Продай мені три тижні життя, і я віддам тобі 1/3 мого капіталу, запропонував бізнесмен. Але Ангел Смерті відмовив йому. - Добре, продай мені два тижні життя. Я віддам тобі 2 000 000 доларів.

Слайд 9

Повноцінне життя Ангел знову відмовив. - Ну, що ж продай мені, хоч би один день, щоб я міг насолодитися красою цієї землі, обійняти дружину і дітей, яких не бачив уже давно. Я віддам тобі все, що маю. Ангел відмовив. Тоді людина запитала, чи може Ангел Смерті дати йому всього декілька хвилин, щоб він зміг написати прощальний лист? Ангел погодився. Людина написала: “ Правильно використовуйте час, відведений вам для життя. Не упускайте можливості жити повноцінним життям .” Подумайте, чи все з того, що вас оточує, дійсно має цінність?”

Слайд 10

Подивіться, поміркуйте і скажіть, яке призначення цих предметів? Рубрика «Призначення»

Слайд 11

Холодильник

Слайд 12

Машина

Слайд 13

Чайник

Слайд 14

Комбайн

Слайд 15

Телевізор

Слайд 16

Рубрика: “Призначення.” Висновок: все має своє призначення. -А для чого живе людина? Яке її призначення?

Слайд 17

Рубрика : ” Поезія ” Ти добро лиш твори повсюди, Хай тепло твої повнить груди. Ти посій і доглянь пшеницю, Ти вкопай і почисть криницю. Волю дай,нагодуй пташину, Приласкай і навчи дитину. Бо людина у цьому світі Лиш добро повинна творити. (Леонід Іванків)

Слайд 18

Не меркнуть зорі, йдуть у небуття, бо мають вік світити. Я ж маю право на життя, я гідно мушу жити.

Слайд 19

Словничок Конвенція – угода між державами. Декларація – урочисте проголошення урядом яких – небуть принципів. ООН – найголовніша міжнародна організація, яка об’єднує більшість країн світу.

Слайд 20

Слайд 21

Рубрика – “Наші права” Стаття 27. “Кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави – захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань.”

Слайд 22

Слайд 23

Стаття 6 “ Держави – сторони визнають, що кожна дитина має невід’ємне право на життя.”

Слайд 24

Рубрика: ” Склади прислів’я ”

Слайд 25

Робота в групах Життя любить того, хто з ним бореться, а нищить того, хто йому піддається. Життя закоротке для щастя, а задовге на терпіння. Ніхто не знає, що його в житті чекає. Де є життя, там є надія. Життя прожити – не яблука вкусити. Народ наш мудрий – ви щойно переконались у цьому, працюючи над прислів’ями.

Слайд 26

Рубрика - “Дидактична вправа “ Завдання: дібрати слова, які можна систематизувати до поняття слова “Життя”

Слайд 27

Поняття слова “ Життя ” батьки домі вка друз і дитсадок школа мі ста-села праця раді сть природа

Слайд 28

Слайд 29

Рубрика – “ЯБЛУНЬКА МУДРОСТІ” (А зараз я пропоную ознайомитися з мудрими порадами, зірвавши “ яблучка “ з “ Яблуньки мудрості ” )

Слайд 30

Мудрі поради: Поважайте батька й матір. Ніколи не беріть чужого без дозволу. Будьте сумлінні, нічого не робіть проти своєї совісті. Будьте слухняні, цим ви покажете свою любов до рідних і близьких. Будь вірний Україні та її народові. Живіть у злагоді зі своїми братами, сестрами й друзями. Говори тільки правду.

Слайд 31

Людське життя… Отже, хай ці мудрі поради будуть у пригоді для вашого життя. Людське життя… Неповторне і звичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед і гірке, як полин. Люди… Їх мільйони, всі вони різні і чимось неповторні. Вони, мов ті зорі на небі, що горять кожна своїм світлом. Людські долі, скільки їх? І кожній людині притаманні свої риси характеру.

Слайд 32

Рубрика – “ Підбери антонім ” Ввічливий скупий Щедрий ворог Щирий пасивний Добрий грубий, нечемний Чесний злий, лихий, жорстокий Друг, приятель пихатий Активний підлий Скромний лукавий, лицемірний

Слайд 33

Рубрика – “Перевірка” Ввічливий скупий Щедрий ворог Щирий пасивний Добрий грубий, нечемний Чесний злий, лихий, жорстокий Друг, приятель пихатий Активний підлий Скромний лукавий, лицемірний

Слайд 34

РУБРИКА- “ Вартості особистого життя ” Яке життя вибрали б ви?

Слайд 35

І схема :” Життя “ Активне Творче Чесне Правдиве Гарне Працьовите Здорове Мудре

Слайд 36

ІІ схема Пасивне Грішне Бездіяльне Розкішне Брехливе Порожнє Безжурне Безтурботне

Слайд 37

Вибір схеми:” Цінності життя ” Ви правильно зробили, відмовившись від життя, пропонованою другою схемою. Воно дійсно нагадує павутиння і нічого доброго у ваше життя не принесло б. Поведінку кожної вихованої людини завжди визначають найважливіші цінності життя. Саме цінності узагальнюють досвід людства і роблять життя людини осмисленим, тобто надають йому сенсу.

Слайд 38

Рубрика – Практична робота: “Сонечко” Завдання: на дошці зображене сонечко, на аркуші у кожного – таке саме. Виберіть ті слова, які характеризують цінності життя людини, що вам сподобались, запишіть на стікер і прикріпіть на дошці навколо сонечка. (практична робота)

Слайд 39

Вартості особистого життя Шляхетність Твердість слова, точність Увага до власного здоров’я Мужність, рішучість. Героїзм Самостійність Мудрість, розум, героїзм Лагідність, доброзичливість Терпеливість Працьовитість Особиста гідність, воля Оптимізм, почуття гумору

Слайд 40

Молодці! - Дійсно, є різні цінності, але всі вони за основу мають цінності миру та любові до Бога, любові до близьких, любові, яка дає людині можливість досягнути єдності зі світом, із самим собою, мати власну думку і відстоювати свій вибір у житті.

Слайд 41

Рубрика « Народна мудрість» « У товаристві лад – усяк тому радіє» – каже народна мудрість. Якими рисами характеру ви б наділили себе і тих, хто вас оточує, щоб у суспільстві панували мир, злагода, добро і щастя, щоб виконувались закони і обов’язки? Не поспішайте. Назвати риси характеру вам допоможуть прислів’я з рубрики «Народна мудрість».

Слайд 42

Рубрика – “Віршована”

Слайд 43

Жити – це не просто жити, Щоб життя, як поле перейти, Треба, щоб із рук родило жито - Палаци виростали і сади. Не забувай, що ти – людина, Земної радості творець, Для тебе пісня солов’їна Природи мудрої вінець. НЕ забудь ні старця, ні дитину, Поділись останнім сухарем, Тільки раз ми на землі живемо, У могилу не бери провину, Зло нічого не дає крім зла. Вмій прощати, як прощає мати, За добро добром спіши віддати - Мудрість завше доброю була.

Слайд 44

Витри піт солоний із чола І трудись, забувши про утому, Бо людина ціниться по тому, Що вона зробила, що змогла, Скільки сил у неї вистачало, Щоб на світі більше щастя стало. Невпинно збігають хвилини, години, пливуть роки. І так хочеться вірити, що все у нас з вами буде гаразд. Хочеться, щоб слова доброти, почуті сьогодні, ви пронесли крізь усе життя.

Слайд 45

Памятайте: людина на цім світі не вічна, життя коротке і гріх розтринькувати його на погані справи. Підсумок уроку Яке призначення людини на Землі? Яке право має кожна дитина?

Слайд 46

Сенс життя полягає в мудрому, повноцінному спілкуванні з іншими. Вищий сенс життя в тому, щоб відбутись як Ідея, як Думка. Кожен мусить відбутись у своїй народженій ролі, у своєму покликанні, на своєму місці, із тим, щоб одному відкри- ти нове, розширити межі знань, а іншому – якомога глибше зрозуміти вже досягнуте. Людина сама здійснює вибір - між добром і злом, сама від- повідає за нього. Великий вибір здійснюється впродовж усього життя. Одним неправильним учинком можна закреслити ціле життя. Життя кожного унікальне і неповторне. Прожити його треба так, ніби востаннє.

Слайд 47

Слайд 48

Рубрика – « Маніфест Матері Терези » Життя – це можливість, скористайся нею. Життя – це краса, захоплюйся нею. Життя – це блаженство, спробуй його. Життя – це мрія, здійсни її. Життя - це виклик, прийми його. Життя – це гра, стань гравцем. Життя – це багатство, не розтрать його. Життя - це майно, бережи його. Життя – це таємниця, пізнай її. Життя – це заповіт, виконай його. Життя – це низка бід, перемагай їх. Життя – це пісня, доспівай до кінця. Життя – це боротьба, стань борцем. Життя – це удача, лови цю мить. Життя таке прекрасне, не загуби його. Життя – твоє життя, борися за нього.

Слайд 49

Домашнє завдання Намалювати малюнок про ваше життя, яке оточує вас вдома.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна