УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ СИМВОЛИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Народи світу різняться між собою одягом, звичаями, традиціями. У кожного народу є свої національні святині, улюблені речі, дерева, птахи, тварини Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. Це - батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина,зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, в В Україні є державні символи. Це – герб, прапор, гімн. Але надзвичайною повагою користуються народні символи.
Україно! Тебе не можна не любити, Тобі не можна не цвісти, Лише варто в світі жити, Поки живеш і квітнеш ти.
Мета проекту Вивчити символи, якими користується народ, передає з покоління в покоління, прославляє їх. Ознайомити з легендами, приказками, повір’ями народних символів. Виховувати бережне ставлення до народних оберегів
Завдання першій групі Знайти матеріал про найбільш популярні символи-предмети, створити презентацію Хліба Вінка Рушника Писанки
Завдання третій групі Створити публікацію з найбільш популярних символів-птахів Лелеки Соловейка Журавля Зозулі
Звіт груп Презентація – звіт першої групи 1 публікація – звіт другої групи 2 публікація – звіт третьої групи
Поради для груп Скласти план роботи на тиждень, на місць. Дібрати літературу. Проводити щоденну підготовку по даній темі. Зустрітися з старожилами і дізнатися про використання народних символів у нашій місцевості.
Рекомендована література Українська художня культура: /Навч. Посібник / За ред. І. Ф. Ляшенка. – К. : Либідь, 1996. – 416с. Корда Г.С. Українські обереги. Виховання народними традиціями. Методичні розробки, 2000. Українське народознавство/ Практичне народознавство/ Навчальний посібник. – Харків: ББН.,2003.- 256с.
Культура і побут населення України: Навч. Посібник. /В. І. Наулко, Л. Ф. Артюх, В. ф. горленко та ін. К. : Либідь, 1991. – 232с. Дидактичний матеріал з народознавства на уроках української мови. – 2-ге видання. – К. : Освіта, 1995, - 287.
Схожі презентації
Категорії