X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ

Завантажити презентацію

УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братіслави (Словаччина) і закінчується на південному сході поблизу Залізних воріт (Румунія). Довжина Карпат приблизно 1500 км. Дугою із трьох сторін оточують вони Середньоєвропейську низовину.

Слайд 3

РОЗМІРИ КАРПАТ У північно-західній частині їхня ширина становить 240 км, у південно-західній - 340, а в північно- східній, де розташовані українські Карпати, вона звужується до 100-120 км. Розміри Карпат від площі України 6%.

Слайд 4

Вперше назва Карпати згадана ще у другому столітті нашої ери римським письменником Клавдієм Птоломеєм.

Слайд 5

ГЕОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК Карпатська гірська дуга й прилягаючі до неї пагорби, високогір’я й рівнини пройшли складний шлях геологічного розвитку. У наші дні ця область перебуває в проміжному стані. Тут завершилися інтенсивні тектонічні рухи, і в той же час не наступив період повної консолідації й стабільності, характерний для платформ.

Слайд 6

ГЕОЛОГІЧНА СТРУКТУРА Карпатська гірська споруда є частиною Альпійської (або Середземноморської) складчатої системи, яка розвинена в Південній Європі, Північній Африці, через Малу та Середню Азію аж у Гімалаї. Враховуючи той факт, що складчаті споруди утворюються внаслідок горотворчих процесів у геосинкліналях, можна говорити про два етапи геологічного розвитку Карпатської гірської споруди, а саме – геосинклінальний і орогенний.

Слайд 7

Складається: з гірської системи міжгірної Закарпатської низовини передгірної Передкарпатської височини. Вершина – гора Говерла 2061 м.

Слайд 8

Грубоуламкові осадові : пісковики, аргіліти, конгломерати, мергелі. Вулкагогенні породи: туфи, базальти.

Слайд 9

Слайд 10

КОРИСНІ КОПАЛИНИ У Передкарпатті й Закарпатті –родовища камяної й калійної солі, нафти, газу, озокериту, сірки. В Вулканічних Карпатах - Поліметалеві руди, золото, марганець, ртуть, барит.

Слайд 11

МІНЕРАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА Карпати відомі своїми мінеральними джерелами. Крім звичайної мінеральної води, є і термальні мінеральні джерела з температурою води 18-80 °С з глибини до 800 метрів.

Слайд 12

Зі зростанням висоти над рівнем моря в горах спостерігається закономірне зниження температури. Воно пояснюється розрідженістю повітря, при якій тепло інтенсивніше випромінюється із ґрунту. Так, в Ужгороді (висота 128 м) середня річна температура становить +9,1°, липнева + 20,0° а січнева - 3,0°. У Микулиничі (висота 610 м) на Прикарпатті ці показники дорівнюють відповідно: +6,2°, +16,2°, -5,4°, а на полонині Пожижевській (висота 1429м) уЧорногорі +3,1°, Ч-11,0, і -6,0°.

Слайд 13

Дністер притока Свіча притока Мизунка притока Сукіль притока Стрий притока Опір Прут притока Черемош притока Білий Черемош притока Путила притока Чорний Черемош Путила Сірет Тиса притока Біла Тиса притока Боржава притока Латориця притока Теребля притока Тересва притока Тячевець притока Чорна Вода (Чарода) притока Чорна Тиса притока Уж притока Тур'я

Слайд 14

Грунти утворюються під впливом: клімату, живих організмів, складу і будови материнських гірських порід, рельєфу місцевості і віку території. Від клімату залежить кількість опадів, що впливає на розвиток рослинності, життєдіяльність мікроорганізмів, розчиння різних сполук у грунті та їх переміщення. Температура впливає на перебіг хімічних і біохімічних реакцій.

Слайд 15

ГРУНТИ КАРПАТ Для грунтів гірських обалстей характерна широтна зональність на рівнині і вертикальна зональність в горах. У Карпатах виділяються три типи грунтів: опідзолені буроземи, гірські підзолисті і гірсько-лучні.

Слайд 16

Слайд 17

ЗАГАЛЬНІ РИСИ РОСЛИНОГО ПОКРИВУ

Слайд 18

У Карпатах ростуть понад 70 видів дерев і 110 видів чагарників

Слайд 19

Реліктові види дерев

Слайд 20

МОДРИНА – це хвойне дерево, яке на зиму скидає м’яку хвою.

Слайд 21

Слайд 22

ОКРАСА КАРПАТ

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Долина Нарцисів – природній квітковий килим Як стверджують вчені, в льодовиковий період сталися геологічні катаклізми, і з гір сповз величезний шмат землі разом із рослинами, які й стали знаменитістю цієї долини. На території Хустщини маємо Хустський масив Карпатського заповідника "Долина нарцисів". Саме тут ростуть унікальні дикі гірські нарциси, які не збереглися ніде більше у Європі.

Слайд 26

ЗАПОВІДНИЙ МАСИВ Заповідний масив розміщений на висотi 180-200 метрів над рівнем моря у захiднiй частині Хустсько-Солотвинської долини на стародавнiй терасi Тиси. Заповiдна територiя площею 257 га займає рiвнинну дiлянку в заплавi рiчки Хустець. Поряд з природнiми водотоками на територiї масиву знаходяться i штучнi - канали мелiоративноi системи. Клiмат теплий, вологий.

Слайд 27

ТВАРИННИЙ СВІТ КАРПАТ

Слайд 28

Слайд 29

ПТАХИ КАРПАТ Важко було б уявити Карпати без пташиного співу. Різноманітний хор пернатих налічує 180 виконавців, що становить половину усього пташиного роду України. І мабуть, найбільше полонить серця горян пісня глухаря — цього типового мешканця карпатського високогір'я та спів щеврика — супутника вівчарів.

Слайд 30

Міжнародний біосферний заповідник "Східні Карпати" Карпатський заповідник "Горгани" Карпатський біосферний заповідник Національний природний парк "Синевир" Національний природний парк "Вижницький" Національний природний парк "Сколівські Бескиди" Апшинецький заказник Брадульський заказник Угольський тисово-буковий заповідник

Слайд 31

http://www.karpaty.lviv.ua/Autogen/Pages/Relief/geologia.html#Багатства гірських надр

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна