X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Національний та етнічний склад населення України

Завантажити презентацію

Національний та етнічний склад населення України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація до інтегрованого уроку географії з українською мовою Виконали : Островушко Олена Дмитрівна – учитель географії ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Веселий Кут, Тальнівського р-ну; Діброва Олена Олександрівна – учитель української мови і літератури НВК с. Буди – Орловецької, Городищенського району

Слайд 2

Епіграф уроку: Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ліна Костенко.  

Слайд 3

Просте ускладнене речення може мати у своєму складі: однорідні члени речення; звертання; відокремлені члени; вставні слова,словосполучення,речення; вставні конструкції.

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Найдавніші стоянки первісних людей існували 6 тис. років тому на території України

Слайд 8

Прямими предками українців вважаються східні слов’яни — древні землеробські і скотарські племена, які на початку нашої ери займали велику територію від Балтійського до Чорного моря і від Карпатських гір до ріки Дон. Одним із найбільш могутніх східнослов’янських племінних об’єднань вважався союз полян із центром у Києві. Збереглася легенда про те, як князь племені полян Кий і його брати Щек і Хорив побудували «град» — укріплений замок на високому березі Дніпра і назвали його на честь старшого брата Києвом.

Слайд 9

Словничок школяра Нація - етнічна спільнота ( етнос ) з єдиною мовою і самосвідомістю ( як особистим відчуттям “ національної ідентичності“, так і колективним усвідомленням своєї єдності та відмінності від інших). Етнос корінний – народи, які проживають на своїй етнічній території. Народ – група людей, що відрізняється спільністю ряду ознак – мови, культури, території, релігії, історичного минулого.

Слайд 10

Етнографічні групи українців Інші регіони слобожанці подоляни русини Полісся поліщуки литвини Українські горці лемки бойки гуцули

Слайд 11

Слайд 12

Східна Галичина, Покуття, Волинь, Північна Буковина, Південна Бесарабія, Поділля, Слобожанщина, Запоріжжя, Таврія, Вінниця, Лівобережжя, Івано-Франківськ, Чернівці. Східна Галичина, Покуття, Волинь, Північна Буковина, Південна Бесарабія, Поділля, Слобожанщина, Запоріжжя, Таврія, Вінниця, Лівобережжя, Івано-Франківськ, Чернівці. Перевірте написання слів. Східна Галичина, Покуття, Волинь, Північна Буковина, Південна Бесарабія, Поділля, Слобожанщина, Запоріжжя, Таврія, Вінниця, Лівобережжя, Чернівці, Івано-Франківськ. 

Слайд 13

1660 – на церковному соборі у Москві україноненависниками піддано анафемі всі українські книги. 1720 – указ Петра про заборону книгодрукування українською мовою. 1769 – указ Синоду про вилучення в населення українських букварів та українських текстів із церковних книг. 1775 – зруйновано Запорізьку Січ і закрито українські школи при полкових козацьких канцеляріях. 1863 – указ міністра Валуєва про заборону видання книжок українською мовою. 1876 – Емський указ про заборону ввезення українських книг з-за кордону, заборону українського театру й друкування нот українських пісень. 1884 – закриття всіх українських театрів. 1908 – указ Сенату про «шкідливість» культурної та освітянської діяльності в Україні. 1914 – указ Миколи ІІ про заборону української преси. 1933 – телеграма Сталіна про припинення «українізації», ліквідація в Україні так званого «нового національного ухилу». 1989 – постанова Пленуму ЦК КПРС про єдину офіційну загальнодержавну мову (російську) в СРСР.  

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Завдання. Прочитати молитву. З’ясувати чим ускладнені речення, пояснити розділові знаки. Мово! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, з любистку, м’яти, рясту, Євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі й місяця народжена. Мово наша! Мудра Берегине, що не давала погаснути зеленому вогнику роду нашого й отримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави й гордого духу. (К. Мотрич)

Слайд 17

Слайд 18

1. Програмоване завдання. Чим ускладнені речення? Записати лише цифри. 1- відокремленим означенням; 2- вставним словом;3-уточнюючим членом речення; 4- звертанням; 5- однорідними членами речення. Та, може, світ тому я полюбив, що Україна є у цьому світі. Потім думка шугнула в Україну, в тихий зелений куточок над сріблястою Сулою. Тихі конвалії, ніжні і білі, вже не розплющать повік. Класична література лишила нам великі заповіти: правдивість, відданість народові, ідеали братерства і гуманізму. Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину. Україно тернова, не зів’януть твої корогви золоті. І справді, інше слово часом дорогоцінніше самої речі.

Слайд 19

Кросворд 1.На території України вони становлять 77,8% від усього населення(понад 37,5%млн.чол.). 2. Група людей, що історично склалася на певній території і має свою мову, культуру, особливості менталітету. 3. Етнографічна група українців, яка мешкає у Карпатах. 4. Етнографічна група українців, яка проживає на Поліссі. 5. Населення певної країни. 6. Етнічна група, що проживає на Вінничині. 7. Етнографічна група, що мешкає в Закарпатті. 8. Найперша форма етносу, що історично формувалася. 9. Нації, що мають свої історичні землі за межами України. 10. Наука, що вивчає культуру, побут, походження та розселення народів. 11. Найчисленніша національна меншина в Україні. 12. Національна меншина, що проживає в Одесі. 13. Територія Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей дістала назву Східної… 14. Національна меншина, що проживає у Приазов’ї. 15. Територія північно-східної частини України. 16. Історико-географічна назва розташована в межах Волинської, Рівненської та Житомирської областей.17. Етнографічний район України, який займає південні території Слобожанщини.

Слайд 20

1 у 2 с 3 к 4 к 5 а 6 д 7 н 8 е 9 н 10 е   11 р 12 е 13 ч 14 е 15 н 16 н 17 я

Слайд 21

Володимир Квітневий «Хитра змова»

Слайд 22

Джерела: О.П.Глазова. Українська пунктуація. -Харків: Вид-во «Ранок», 2004. Д.А.Кобцев. Інтегроване навчання на уроках української мови. -Харків: Видавнича група «Основа», 2010. О.В.Рембецька. Українська мова 9 клас.- Харків: Видавнича група «Основа», 2009. О.В.Заболотний, В.В. Заболотний. Українська мова. Підручник 9 клас.- Київ: «Генеза», 2008. В.І.Тихоша. Українська мова. 9 клас. -Харків: Видавнича група «Основа», 2009. С.Г. Кобернік, Р.Р.Коваленко. Довідник для абітурієнтів та школярів.- Київ: «Літера», 2009. Ф.Д.Заставний. Географія України.- Львів: Видавництво «Світ»,1994. Й.Р.Гілецький. Соціально-економічна географія України. Підручник для 9 класу.- Тернопіль: Видавництво "Підручники і посібники", 2009. М.В.Чугуєнко. Моя Україна. Ілюстрована енциклопедія для дітей. - Харків: Видавництво "Ранок", 2008. - 128 ст.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна