"Війни Наполеонівської Франції"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Консульство та імперія З приходом до влади Бонапарта у грудні 1799 року у Франції була ухвалена нова Конституція. Захопивши владу, Бонапарт силою закріпив вигідні підприємницьким колам перетворення часів революції та скасував усі демократичні інститути та революційні завоювання.
Бонапарт встановив жорсткий поліцейський режим. Було закрито 60 газет із 73-х, а решту поставлено під суворий контроль держави, запроваджувалася цензура.
У пресі було заборонено навіть згадувати про революцію. Міністром поліції було призначено Фуше який охопив усю країну системою поліцейського нагляду.
Кодекси Наполеона У Франції було розроблено нові кодекси: Торговельний, Карний та Цивільний. Цивільний кодекс мав важливе значення і згодом отримав назву “Кодекс Наполеона” Цей збірник законів остаточно ліквідовував становий поділ суспільства та дворянські привілеї, стверджував принцип громадянського рівноправ'я, стояв на сторожі приватної власності і законодавчо закріплював свободу буржуазного підприємництва.
Витяг з Цивільного кодексу Наполеона “Власність” Власність – це право повним чином користуватися речами за власним розсудом так, щоб це користування не заборонялося законом та регламентом. Ніхто не може бути змушеним поступитися своєю власністю, якщо це не відбувається з причини суспільної користі та за справедливу й попередню винагороду …
Війна з Англією В 1802 році Англія підписала Люневільський мир з Францією. Проте обидві сторони розглядали цей мир як тимчасову угоду. Англійці продовжували утримувати Мальту, а Франція здійснювала нові загарбання.
Четверта антифранцузька коалізація У 1806 році Росія уклала союзний договір з Пруссією, до якого згодом приєдналася Англія та Швеція. Так утворилася четверта антифранцузька коалізація.
Презентація з Всесвітньої Історії Виконала: Учениця 9-Є класу Бірюк Анна Використані матеріали: Підручник С.О.Осмоловського та Т.В.Ладиченко “Всесвітня Історія” та “Великий довідник школяра” 2006 року друку.
Схожі презентації
Категорії