X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Статуя Зевса-друге чудо стародавнього світу

Завантажити презентацію

Статуя Зевса-друге чудо стародавнього світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Статуя Зевса в Олімпії є другим чудом стародавнього світу .споруджена вона була в\/ ст.до.н.е.У ті часи Греції ,вже більше трьохсот років проводилися Олімпійські ігри ,які користувалися великою популярністю. Ігри були присвячені головному з богів-олімпійців-богу Зевсу.У давньогрецькій міфології Зевс-бог грому,блискавок і неба,найголовніший бог на землі. Не дивлячись на це,до цих пір не був,побудований жоден гідний храм на його честь . З метою побудови храму почали збирати пожертвування.

Слайд 2

Надзвичайно грандіозним будівництвом керував архітектор з Еліди - Лібон.

Слайд 3

Ця монументальна будова стала однією з найголовніших святилищ Греції. Чудовий, побудований з мармуру,він перевершував за розмірами всі існуючі на той момент храми. Масивний дах будівлі,розмір якого 27м на 63м ,підтримували цілих 34 колони виконані з черепашника . Кожна колона в висоту була приблизно 10,5 метра . На мармурових фронтах храму були зображені подвиги Зевса.

Слайд 4

Зевс гордо сидів на розкішному троні.Частина його тіла була оголена,а інша частина задрапірована в золотий плащ,голову бога вінчав золотий вінок,сплетений з оливкових гілок. У Зевса в одній руці був жезл із його священним птахом-орлом , а в іншій – фігурка богині перемоги Ніки. Взуті в золоті сандалі , ноги стояли на лавці,які тримали золоті леви

Слайд 5

За різними джерелами , статуя Зевса в висоту була , приблизно , метрів 17 і здавалося , що якщо він зараз встане , то своєю головою знесе дах храму і дістане до неба . Легенда свідчить , що завершивши роботу , Фідій запитав: « Зевс , ти задоволений ? ». У відповідь пролунав оглушливий гуркіт грому .

Слайд 6

Зевс , сидячи на троні і доброзичливо усміхаючись , сімсот років спостерігав за спортивними змаганнями , поки в другому столітті н.е. під час найпотужнішого землетрусу не була пошкоджена статуя .

Слайд 7

У 393 році за часів правління імператора Феодосія I було заборонено все язичницьке , і олімпійські ігри теж. Статую Зевса розтягнули по шматках. За переказами , імператор Феодосій II у 475 році наказав перевезти залишки статуї в Константинополь , і там вона загинула при пожежі.

Слайд 8

Так зникло ще одне з семи чудес Стародавнього світу статуя Зевса Олімпійського . Але , на щастя , збереглися її опису і зображення на монетах .

Слайд 9

КІНЕЦЬ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія