X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Причини та початок Першої світової війни.

Завантажити презентацію

Причини та початок Першої світової війни.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УРОК № 4 Тема. Причини та початок Першої світової війни. Мета: визначити причини війни і цілі воюючих держав; пояснити, яким був привід до війни та як відбувся вступ у війну ве ликих держав; охарактеризувати розгортання воєнних дій у 1914р.; пояснити поняття й терміни: «шовінізм», «Лип нева криза 1914р.», «план Шліффена», «бліцкриг», «гено цид»; розвивати вміння учнів аналізувати й узагальнювати історичний матеріал; виховний аспект уроку реалізується на підставі усвідомлення учнями трагічності такого істо ричного явища, як війна, для населення воюючих держав,

Слайд 2

План 1. ПРИЧИНИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ І ЦІЛІ ВОЮЮЧИХ ДЕРЖАВ 2. ЛИПНЕВА КРИЗА 1914р. І ПОЧАТОК ВІЙНИ. 3. ВСТУП У ВІЙНУ ВЕЛИКИХ ДЕРЖАВ. 4. ПЛАН ШЛІФФЕНА. 5. ВОЄННІ ДІЇ У 1914 р.

Слайд 3

Причини війни: Загострення суперечностей між провідними державами світу внаслідок нерівномірності їхнього економічного та соціально політичного розвитку. Загарбання нових територій, контроль над ринками збуту та джерелами сировини. Гонка озброєнь. Наявність двох ворогуючих блоків – Троїстого союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Італія) та Антанти (Велика Британія, Франція, Росія). Бажання урядів воюючих країн відвернути увагу народів від внутрішніх проблем.

Слайд 4

Масштаби війни: У війні брало участь 38 країн. На фронт мобілізовано 73,5 млн. чол. Загинуло 10 млн. чол. Отримали поранення 10 млн. чол.

Слайд 5

Головні цілі провідних країн – учасниць війни: Німеччина: загарбання колоній Англії та Франції; ослаблення Франції та Росії; панування у Європі. Англія: збереження своїх колоній та панування на морі; послаблення Німеччини; загарбання у Туреччини Месопотамії та частини Аравійського півострова. Франція: послаблення Німеччини; повернення Ельзасу та Лотарингії; приєднання Саарського вугільного басейну та лівого берегу Рейну. Австро-Угорщина: розширення сфери впливу на Балканах; підкорення незалежних слов'янських держав Сербії, Болгарії та Чорногорії; панування на Чорному, Адріатичному та Егейському морях. Росія: послаблення німецького та австрійського впливу в Туреччині та на Балканах; оволодіння чорноморськими протоками Босфор та Дарданел ли; прагнення приєднати Східну Галичину, Північну Буковину та Закарпаття. США: розширення впливу на весь американський континент; проникнення в Китай, де велику активність проявляли Япо нія та Німеччина.

Слайд 6

Привід до війни: австро-сербський конфлікт, спричинений убив ством 28.07.1914 р. у сербському місті Сараєво спадкоємця австро-угорського престолу Франца Фердинанда членом боснійської теро ристичної організації Г. Принципом.   «Г. Принцип»   «Ф. Фердинанд»

Слайд 7

Початок війни • 28 липня 1914р. – Австро-Угорщина оголосила війну Сербії, • 29 липня 1914р. – Росія розпочала часткову мобілізацію. • 1 серпня 1914 р. – Німеччина оголосила війну Росії, початок Мор тої світової війни. • 3 серпня 1914р. – Німеччина оголосила війну Франції. • 4 серпня 1914 р. – Англія під приводом захисту Бельгії оголосила війну Німеччині. • 6 серпня 1914 р. – Австро-Угорщина оголосила війну Росії, у відповідь їй оголосили війну Англія та Франція.

Слайд 8

План Шліффена – це генеральний план ведення війни Німеччиною, розроблений колишнім начальником німецького генштабу А. фон Шліффеном, який передбачав «блискавичну війну» – швидкий розгром спочатку Франції, а згодом Росії.

Слайд 9

Бойові дії 1914 р. Західний фронт – Серпень – вторгнення німецьких військ у Бельгію та Францію за планом Шліффена. – Вересень – битва на Марні, у якій англо-французькі війська зупинили наступ німців, наслідком чого став провал плану «блискавичної війни». – Листопад-грудень – перехід до «позиційної війни», коли війська копали шанці й не вели масштабних бойових дій. – Позиційна війна – вид збройної боротьби, в якій переважають військові дії па суцільних фронтах великої довжини з добре розвиненими оборонними спорудами.

Слайд 10

«Воєнні дії на Західному фронті в 1914 р.»

Слайд 11

Східний фронт – Серпень – наступ російських військ у Східній Пруссїі (під за гальним командуванням великого князя Миколи) та Галичині (під командуванням генерала Олександра Брусилова); початок Галицької битви, в ході якої російські війська зайняли Львів. Вересень – відступ російських військ зі Східної Пруссії. Запеклі бої на території Польщі. – Жовтень – вступ у війну Туреччини на боці Троїстого союзу, яка проголосила війну Росії. – Грудень – вторгнення турецької армії на Кавказ, який належав Росії (поразка турків).

Слайд 12

«Східнопрусська операція» «Мобілізація в Німеччині. Написи на вагонах: «Сніданок у Парижі!» 4 серпня 1914 р.»

Слайд 13

1914 рік. Кайзер Другого Рейху Вільгельм ІІ.

Слайд 14

1914 рік. Російський імператор Микола І та британський король Георг V.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія