X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Підводна війна 1915-1916 рр"

Завантажити презентацію

"Підводна війна 1915-1916 рр"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

підготувала учениця 10-Б класу Красноармійського НВК Гордовенко Юлія

Слайд 2

Напередодні війни Англія мала потужний військовий флот, який заблокував німецькі морські сили в Балтиці, австро-угорські — в Адріатиці. Британський флот розгромив німецьку ескадру у Південній Атлантиці біля Фолклендських островів. Держави Троїстого союзу потерпали від морської блокади і шукали ефективних засобів протидії. Порятунок вбачався у широкому застосуванні порівняно нової зброї — підводних човнів — і розгортанні підводної війни.

Слайд 3

У лютому 1915 р. Німеччина оголосила всі води, які омивають Великобританію, зоною бойових дій і спрямувала сюди свої підводні човни.

Слайд 4

7 травня 1915 р. об'єктом атаки став англійський пасажирський лайнер "Лузитанія" 

Слайд 5

7 травня о 13:00 один з матросів німецького підводного човна U-20 помітив попереду велике судно. Він повідомив капітанові Вальтеру Швигеру, що помітив великий чотиритрубний корабель, що йде на швидкості 18 вузлів. У човна було мало палива і лише одна торпеда, капітан уже збирався повертатися на базу, як на човні помітили, що судно повільно повертається правим бортом до човна.

Слайд 6

О 14:10 капітан «Лузитанії» помітив наближення торпеди з правого борту. Через мить торпеда потрапила в правий борт під місток. Вибух здійняв стовп уламків сталевої обшивки і води вгору.

Слайд 7

Потім послідував другий, більш потужний вибух, з-за якого «Лузитанія» почала сильно кренитися на правий борт.

Слайд 8

Через шість хвилин бак «Лузітанії» почав занурюватися. Крен на правий борт сильно ускладнював спуск рятувальних шлюпок.«Лузітанія» несла 48 рятувальних шлюпок - більш ніж достатньо для всієї команди і всіх пасажирів, - але тільки шість шлюпок вдалося благополучно спустити, - все з боку правого борту .

Слайд 9

Від руху судна вода потрапляла в котельні, деякі котли вибухнули, включаючи ті, які були під третьою трубою, з-за чого та впала, інші ж труби обрушилися трохи пізніше.

Слайд 10

В 14:28 «Лузітанія» перекинулася кілем догори і затонула.

Слайд 11

Судно пройшло близько двох миль (3 км) від місця торпедної атаки до місця загибелі, залишаючи слід з уламків і людей за собою.

Слайд 12

1198 людей загинули, включаючи майже сотню дітей. Тіла багатьох жертв були поховані в Куїнстауні в Кінсейл - місті біля місця загибелі «Лузітанії».

Слайд 13

Загибель "Лузитанії" стала однією з найбільших морських катастроф. США виступили з рішучим протестом, бо, крім людських жертв, підводна війна завдавала збитків торгівлі з країнами Антанти. Німеччина, побоюючись конфлікту зі США, тимчасово обмежила підводну війну. Німецьке командування віддало наказ не топити пасажирських суден без попередження. На практиці командири підводних човнів цього наказу не виконували.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія