X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Народження середньовічної Європи

Завантажити презентацію

Народження середньовічної Європи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Народження середньовічної Європи Загибель Римської імперії та виникнення варварських королівств

Слайд 2

Римський і варварський світи в середині І тисячоліття Крах Римської імперії став наслідком тривалого занепаду економіки, духовності та моралі. Римська армія перетворилась у малорухливу військову масу, нездатну захищати кордони імперії. Сусідами Риму в перших століттях нашої ери стають германські племена, що жили общинами на території між річками Рейном, Одером і Дунаєм.

Слайд 3

Під час Великого переселення народів германські племена розселились по всій території Західної Римської імперії.

Слайд 4

В ході завоювань багато міст було зруйно- вано, інші занепали. В 476 р. останній римський імператор Ромул Августул був убитий германцем Одоакром, який проголосив кінець Римської імперії.

Слайд 5

На руїнах Римської імперії утворились варварські королівства: 418 р. – вестготів; 429 – 435 р.р. - вандалів; 457 р. – бургундів; Середина V ст. – бриттів; 493 р. - остготів

Слайд 6

Франкська держава Меровінгів Утворилась за часів короля Хлодвіга (481-511 р.р.) на території сучасної Франції. Хлодвіг де силою, а частіше підступом і хитрістю здолав інших франкських вождів, уклав союз з церквою і ≈ 500 р. став королем всіх франків.

Слайд 7

Франкська держава Меровінгів Хлодвіг походив із роду легендарного Меровея і поклав початок династії Меровінгів – “патлатих королів”; За часів Хлодвіга було записано правові звичаї франків. Цей документ отримав назву “Салічна правда”; Останніх Меровінгів називали “ледачими королями”. Країною правили майордоми.

Слайд 8

Франкська держава Каролінгів В 751 р. майордом Піпін Короткий скинув з трону останнього Меровінга, і став засновником нової династії. Він продовжив політику свого батька – Карла Мартела: - боротьба з арабами; - союз із церквою – утворення Папської держави; - нагородження воїнів землею - феодом

Слайд 9

Король Карл Великий Найбільшого розвитку Франкська держава досягла в епоху правління Карла Великого (768 – 814 р.р.); 25 грудня 800 р. – Карл Великий став першим імператором середньовічної Європи.

Слайд 10

Загибель імперії Карла Великого У серпні 843 р. онуки Карла Великого у м. Верден поділили його імперію: Лотар отримав Італію; Людовік – Німеччину; Карл – Францію.

Слайд 11

В процесі розвитку Франкської держави сформувалась нова система відносин між правителем і воїнами – васальні відносини Правитель (сеньйор) надавав воїну (васалу) за службу землю – бенефіцій, яка з часом ставала спадковим володінням – феодом; Васал зобов’язувався вірно служити сеньйору.

Слайд 12

Такі відносини стали основою нового ладу - ФЕОДАЛЬНОГО Земля і влада належить феодалу; Селяни, які живуть на цій землі змушені платити за це податок, а отже, стають залежними.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія