X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Національний рух в Індії"

Завантажити презентацію

"Національний рух в Індії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Національний рух в Індії Виконала: уч.10 класу Безрукава К.

Слайд 2

У повоєнні роки в індійському національному русі продовжували співіснувати дві головні традиційні для Індії політичні течії: ліберальна і радикально-націоналістична.

Слайд 3

Слайд 4

Ліберальна течія: Здобуття Індією незалежності через політичний діалог з британською владою. Утвердження в індійському суспільстві демократичних свобод англійського зразка. Подолання економічної відсталості Індії, усунення середньовічних пережитків і переведення господарства на ринкові засади. Збереження політичних, економічних і культурних зв`язків з Англією,вигідних для Індії.

Слайд 5

Радикально-націоналістична: Безперечне повалення британської колоніальної влади в Індії й викорінення британської присутності в країні. Включення Індії в загальносвітовий процес на основі збереження нею національних,релігійних і культурних традицій. Створення в Індії гармонійного суспільства загальної рівності й справедливості.

Слайд 6

Індійський національний рух мав особливість, яка вирізняла його з-поміж подібних рухів, у тому числі й східних країн,- він не поєднувався з соціальним,власне селянським,рухом.

Слайд 7

Слайд 8

Зміна настроїв в Індії не залишалася непоміченою в Британії. Англія,яка в усі часи славилася вмінням не доводити справу до конфлікту з будь-якою зі своїх колоній,була вкрай стурбована наростанням національного руху в Індії. 1919р. був прийнятий парламентський акт,що мав на меті гарантувати громадський спокій в Індії.

Слайд 9

Британський парламентський акт 1919р. передбачав двопалатний законодавчий парламент для всієї Британської Індії. у провінціях передбачав підготовку індійців до запровадження « відповідального уряду» через систему діархії, за якою в усіх 13 індійських провінціях розмежовувалися владні повноваження між індійськими органами самоуправління і колоніальною владою:

Слайд 10

1)сфера фінансів, поліції і суди залишалися під контролем віце-короля; 2)сфера освіти й охорони здоров’я передавалась індійським міністрам, призначеним органами самоуправління під контролем Законодавчої ради. Покладена в основу акта 1919р. система діархії проіснувала в Індії до 1935р.

Слайд 11

Націоналістичний рух очолив Махатма Ганді.

Слайд 12

Соціальні ідеали М.Ганді: повернення індійців до «золотого віку»; захист людини як частини природи від руйнівного впливу індустріальної цивілізації; національне і духовне звільнення індійського народу від колоніалізму; соціальна рівність.

Слайд 13

Упродовж 1920-х років британська політична еліта застосовувала різні форми взаємовідносин з рухом М.Ганді – від репресій до конференцій « круглого столу». Низка конференцій, що відбулися в Лондоні з питання розроблення індійської конституції,проходили на основі так званої «Декларації Ірвіна». У цьому документі віце-король Індії Ірвін декларував,що індійський конституційний процес спрямований на надання Індії статусу домініону. Але цей статус передбачав не державну незалежність країни,а лише її автономію.

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія