X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Країни басейну Середземномор’я

Завантажити презентацію

"Країни басейну Середземномор’я

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Країни басейну Середземномор’я

Слайд 2

План уроку Італійські міські республіки. Папська область. Південна Італія та Сицилія. Арабська Іспанія. Завершення Реконкісти та утворення Іспанського королівства.

Слайд 3

Опорні поняття і дати уроку Опорні поняття: Місто - держава Республіка Тиранія Папська область Реконкіста кортеси 1282 р. – повстання “Сицилійська вечеря” 1479 р. – утворення об”єднаного королівства Іспанії 718 - 1492 рр –Реконкіста

Слайд 4

Актуалізація опорних знань Пригадайте, які міста у Давньому світі називали полісами? Чим міста – держави відрізнялися від звичайних середньовічних міст? Які форми правління виникли в стародавніх містах державах? Що таке аристократія? Що таке демократія? Що таке республіка? Кому підпорядковувалися міста за часів Середньовіччя?

Слайд 5

Італійські міські республіки Після загибелі Західної Римської імперії територія Італії стає об”єктом уваги численних загарбників. Це сприяло утворенню численних держав, які розривали територію Італії на самостійні частини. Починаючи з ІХ ст., переважно у Північній та Середній Італії інтенсивно розвиваються міста за рахунок торгівлі, кредитно – грошовим операціям, розвитку ремесла. Виникають міста – держави: Венеція, Генуя, Флоренція, Піза, Мілан,- які в боротьбі проти сеньйорів здобули незалежність. В цих містах утворюються комуни, на чолі яких стояла колегія консулів.

Слайд 6

Італійські міські республіки Поступово міста підкорили навколишні території, перетворюючись на міста – держави. В містах – державах було своє законодавство, адміністрація, військо, казна, флот. В містах – державах виникли такі групи населення: феодальна знать ( гранди), середні та дрібні феодали ( капітани, вальвассори), торгівці й ремісник ( пополани), підмайстри та наймані робітники ( плебс). В містах – державах сформувалися дві політичні течії – гвельфи та гібеліни. Між ним йшла боротьба за владу, а відповідно за форму правління – республіку ( гвельфи) чи тиранію ( гібеліни). Прикладом тиранії в Італії є правління сім”ї Медичів у Флоренції

Слайд 7

Папська область Прочитати п.2 §16 і дати відповіді на запитання: За якого папи римського папська держава зміцніла? В якому році була перша спроба встановлення у Римі комуни? Чим закінчилася ця спроба? Які гасла звучали під час повстання 1347 року? Чому італійські міста не підтримала це повстання? В якому становищі опинилася Папська держава наприкінці ХV ст? Як ви думаєте, чому існування Папської держави було перешкодою на шляху до об”єднання Італії?

Слайд 8

Південна Італія і Сицилія 1130 р. – утворення Сицилійського королівства. У середині ХІІІ ст. Франція захопила Сицилію, але в 1282 році вибухнуло повстання, в результаті якого французи були вигнані. У 1302 році Сицилія ввійшла до складу Арагонського королівства. У Південній Італії виникає Неаполітанське королівство, яке у 1442 році перейшло до Арагону.

Слайд 9

Пригадайте, які варварські племена розселилися на Піренейського півострові під час Великого переселення народів? Яке королівство було утворене? Які завойовники вторглися на Піренейський півострів у VIII ст.? Хто зупинив арабів в їхньому прагненні захопити європейські країни?

Слайд 10

Які завойовники вторглися на Піренейський півострів у VIII ст.? Хто зупинив арабів в їхньому прагненні захопити європейські країни? В склад якої держави увійшов Піренейський півострів у VIII ст.? Яка держава утворилася на Піренейському півострові після розпаду Арабського халіфату?

Слайд 11

Арабська Іспанія Х ст. – вершина могутності Кордовського емірату. Високий рівень розвитку господарства дозволяв утримувати армію і флот. Значне піднесення культури.

Слайд 12

Арабська Іспанія Араби не зуміли підкорити північні ( гірські ) райони Піренейського півострова ( Астурія). Саме итам зародилася РЕКОНКІСТА – відвоювання своїх земель у арабів. Початком Реконкісти стала битва біля містечка Ковадонга у 718 році, коли іспанці перемогли.

Слайд 13

Завершення Реконкісти та утворення Іспанського королівства В результаті Реконкісти в 1492 році відбулося звільнення Піренейського півострова від арабів. В Іспанії виникає станово – представницький орган – КОРТЕСИ. У 1479 році інфанта Кастилії Ізабелла вийшла заміж за принца Арагона Фердинанда. В результаті шлюбу утворилося єдине Іспанське королівство.

Слайд 14

Закріплення нового матеріалу Чим відрізнялася Італія від Іспанії наприкінці XV століття? В яких країнах наприкінці XV століття формуються централізовані держави? В яких країнах зберігається феодальна розробленість?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія