Країни Африки. Шлях до незалежності
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Після Другої світової війни у колоніях Північної Африки розгорнулася національно-визвольна боротьба.
Хронологічна таблиця рік Країна, яка здобула незалежність 1956 Судан 1957 Гана 1958 Гвінея 1960 Того,Сомалі, Конго, Нігер, Чад, Габон, Нігерія, Центрально-Африканська Республіка (усього 17 держав) 1961 Сьерра-Леоне 1973 Гвінея-Бісау 1975 Ангола,Мозамбік 1990 Намібія
Рік Африки 1960 рік став „роком Африки”, коли з-під колоніальної залежності звільнилося 18 країн. В період з 1961р. по 1963р. – ще 9 країн. Ці нові незалежні держави одразу переформувалися не лише за субрегіональною ознакою, а й за баченням подальших шляхів розвитку континенту. Організація Африканської Єдності — міжнародна організація африканських держав, створена для подолання колоніалізму на континенті та сприяння внутрішнього і міжнародного співробітництва. Створена у 1963 році на конференції голів урядів держав, що звільнилися. Діяльність ОАЄ поділяється на чотири напрямками: Боротьба з расовою дискримінацією та колоніалізмом у всіх його проявах; Мирне вирішення суперечок між африканськими країнами; Утвердження держав Африки на міжнародній арені; Сприяння економічному, культурному і соціальному співробітництву.
Південно-Африканська Республіка Південно-Африканська Республіка або ПАР — країна, розташована на південному краї Африки з 2798 км береговою лінією[на Індійському та Атлантичному океанах. Південно-Африканська Республіка пройшла шлях розвитку значно відмінний від інших африканських націй, який в перш за все виникає через такі два факти: імміграція з Європи, котра досягла рівня, якого не було в інших африканських державах і рівень багатства країни на мінеральні ресурси. В результаті чого, Південно-Африканська Республіка — дуже розрізнена нація в расовому аспекті. Расова боротьба між білою меншістю і чорною більшістю відігравала велику роль в історії держави і її політиці, і досягла свого апогею в апартеїді, який був впроваджений в 1948 Національною Партією.
Апартеїд Апартеї д — офіційна політика расової дискримінації, сегрегації та гноблення, яку впродовж 1948—1991 рр. проводили правлячі кола Південно-Африканської Республіки проти місцевого чорношкірого населення, а також переселенців з Азії.
Африканський Національни Конгрес Африкáнський Націонáльний Конгрéс (АНК) — політичне об'єднання чорношкірого населення ПАР. Була заснована 8 січня 1912 року в місті Блумфонтейн (ПАР). Основна мета організації — захист прав чорношкірої більшості. Президент — Нельсон Мандела. Керівництво АНК, Нельсон Мандела на початку 1960-х років провели велику низку терорестичних актів проти цивільного населення ЮАР. За підготовку більш 200 терактів Нельсон Мандела та ряд його соратників в 1964 році були засуджені судом в Преторії до довічного ув'язнення. З серпня 1994 р. стала правлячою партією ПАР.
Не льсон Манде ла (нар. 1918) — південноафриканський політик і юрист, президент Південно-Африканської республіки (з 1994 по 1999). Як організатор АНК був ув'язнений в 1964 р., де став символом руху проти апартеїду. У лютому 1990 р. був звільнений, заборона на діяльність АНК була знята, він почав вести переговори з урядом про багаторасове майбутнє ПАР. У травні 1994 р. був обраний президентом, після того як АНК отримав 63% голосів. Лауреат Нобелівської премії миру 1993 р.
Демократична республіка Конго Незалежність від Бельгії отримана в 1960; до того часу країна називалася Республікою Конго, стала Республікою Заїр у 1971. Повстання у провінції Шаба 1977 і 1978 подавлені за допомогою військ Марокко, доставлених повітрям у Заїр Францією, а також французькими і бельгійськими десантниками. У 1990 знята заборона на багатопартійну політику. Патрі с Емері Луму мба (1925 —1961) — революціонер і перший прем'єр-міністр ДРК. Брав участь у підпільній роботі, спрямованій на визволення Бельгійського Конго. Перший прем'єр-мінстр незалежної ДРК.У той самий період, у Конго починається громадянська війна, під час якої Лумумбу було викрадено і страчено у провінції Катанга.
УНІТА Національний союз за повну незалежність Анголи, УНІТА - повстанське угрупування в Анголі в роки громадянської війни 1975-2002, заснована Жонасом Савимби.Засноване у березні 1966 в результаті розколу національно-визвольного руху ФНЛА. В період 1966-1974 спільно з ФНЛА і МПЛА вела боротьбу з португальськими колонізаторами. З 1975 по 1991 вело озброєну боротьбу з урядом. У 1991-1992 веде переговори і бере участь у виборах. З 1992 відновила бойові дії. З початку 2000-х років знаходиться в процесі реорганізації. Із загибеллю Савимби в 2002 році припинила озброєну боротьбу з правлінням.
Мау-Мау Мау-мау - повстання місцевих етносів Кенії, головним чином, кикуйю, а також эмбу і міру проти англійської практики відбирання землі у африканців. У січні 1960 року надзвичайний стан скасований. Відносно втрат існують різночитання, найвірогідніша версія виглядає так: 11500 убитих повстанців, 1800 африканців від їх рук, 500 африканців з колоніальних формувань, 65 європейських солдатів, 32 білі поселенці і 49 індусів. В 2003 р. влада Кенії офіційно зареєструвала Асоціацію ветеранів війни Учасники руху знищували колонізаторів з особливою жорстокістю, пожирали їх трупи, а між бойовими вилазками влаштовували різноманітні культові заходи, в яких важливу роль грали канібалізм і скотолозтво. Образ партизан був настільки огидливий, що навіть перший прем'єр і президент країни Джомо Кениатта, якого британці свого часу звинувачували в тому, що він був духовним вождем руху, не відмінив колоніальної заборони на діяльність "мау-мау".
Схожі презентації
Категорії